BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reklamcılığı Temelleri Eğitimi için Google Dome'daydık

Google Reklamcılığı Temelleri Eğitimi için Google Dome'daydık

Google Reklamcılığı Temelleri Eğitimi için Google Dome'daydık

Google Dome’da düzenlenen Google Reklamcılığı Temelleri eğitimini tamamlayan yeni ekip arkadaşlarımız hesap kurulumu, kampanya oluşturma, reklam türleri ve kurallar, dönüşümler, teklif ve bütçe yönetimi, Google AdWords görüntülü reklamlar hakkında detaylı bilgi aldı. 

Kampanya oluşturmak ve kampanya ayarları, görüntülü reklam ağı reklamları, görüntülü reklam Ağı hedefleme seçenekleri gibi konu başlıkları hakkında ipuçlarının paylaşıldığı eğitimi gelin bir de yeni ekip üyemiz Veri Analiz Uzmanı Beste Şener'den dinleyelim. :) 

Eğitim serüvenimiz harika bir uçak yolculuğuyla başladı. Google Dome 'a ulaştığımızda eğitim için hemen yerlerimizi aldık. Dijital Reklamların bu denli hayatımızın içinde olduğu zaman diliminde, Google AdWords ile yapabileceğimiz bir çok teknik bilgiyi öğrenecek olmak heyecan vericiydi. Genel bilgilerle başlayan başlayan eğitimimiz; Google Adwords hesabı oluşturmaya dair bilgiler, AdWords Teklif Türleri, Reklam Grupları, Anahtar Kelimeler ve Eşleme Türleri, Kalite Puanı ve Yardımcı Araçlar şeklinde devam etti. Eğitim molalarında “3. Geleneksel AdresGezgini Langırt Turnuvası’na” hazırlanmayı da ihmal etmedik. :)  Bildiğimiz bilgilerin yanında cebe attığımız yeni bilgilerle eğitimin birinci gününü başarıyla tamamladık.

Eğitime doyduğumuz kadar yemeye içmeye de doyduğumuz bir süreç oldu. :) Eğitim sonunda "İstanbul'da Yapmazsan Ayıp Olur" listesinin başını çeken İnci Pastanesi’nde tatlı ve Taksim'de Islak Hamburger yeme ritüellerini gerçekleştirerek günü bitirdik.

Google Reklamcılığı Temelleri eğitiminin ikinci günü Görüntülü Reklam Ağı'yla devam etti. Görüntülü Reklam Ağı Hedefleme Seçenekleri, Dönüşüm İzleme, Yardımcı Araçlar gibi bir çok güzel ve güncel bilgiler edinerek eğitimimizi verimli bir şekilde tamamladık. Dünyada 3.4 milyar insanın internet kullandığı gerçeğiyle başlayan eğitim maceramız Google AdWords reklamlarının hem işletmelerin hem de tüketicilerin ne kadar hayatının içinde ve faydalı olduğu gerçeğiyle sona erdi. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap