blog-detay.php1 KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi

KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi

KOBİ’ler için Satış Ekibi Yönetimi

7 yıldır internet reklamcılığı ve yazılım alanında Türkiye’deki KOBİ’ler ile birebir çalışıyoruz. Az da olsa internet reklam kampanyalarından geri dönüş alamayan, yeterli satış elde edemeyen birçok firma ile tanıştık. Her sene düzenli anketler yoluyla değerlendirmeler yapıyor ve müşteri memnuniyetimizi ölçüyoruz. Geçtiğimiz sene aldığımız sonuçlarda %67’lik bir memnuniyet oranımızın olduğunu, bir önceki seneye göre memnuniyet oranımızın %8 yükseldiğini gördük. Hizmetlerimizden memnun olmayan %33’lük kitleyi incelediğimizde bu firmalardan %74’ünün satış süreçlerinde birtakım problemler olduğunu, satış ekiplerinde veya satış stratejilerinde düzeltmeler yapmaları gerektiğini tespit ettik. Bunun sonucunda memnuniyet oranımızı yükseltmek için birçok firmaya sadece internet reklamcılığı konusunda değil satış stratejileri ve satış ekibi yönetimi konusunda da destek vermemizin işimizin ayrılmaz bir parçası olduğuna karar verdik.

Önümüzdeki süreçte satış konusunda blogumuzda birçok yazı göreceksiniz. Bu yazı dizimize bir infografik ile başlıyoruz. Özellikle şirketinizde satış süreçleri ile ilgileniyor ve satış yöneticisi olarak kariyer yapmak istiyorsanız infografiği detaylı bir şekilde incelemenizi tavsiye ederiz.

İnfografiği incelemeden önce bir özet yapmak gerekirse, başarılı bir satış yöneticisi olmak istiyorsanız aşağıdaki 3 adımı doğru bir şekilde yönetmelisiniz.

  1. Satış ekibini oluşturma
  2. Satış ekibini motive etme
  3. Satış süreçlerini iyileştirme

Infografik2

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap