BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Arama Sayfasındaki Konumu Hedefleme ve Geçiş Payından Hedef Gösterim Payına

Arama Sayfasındaki Konumu Hedefleme ve Geçiş Payından Hedef Gösterim Payına

Arama Sayfasındaki Konumu Hedefleme ve Geçiş Payından Hedef Gösterim Payına

Otomatik teklif, reklamverenlerin performans hedeflerine ulaşması için teklif ayarlama sürecinde işin yorucu ve giderek karmaşık bir hal alan kullanıcı/tüketici davranışları noktasında tahmin gerektiren kısmını üstlenmekte diyebiliriz. Tüm otomatik teklif stratejileri, reklamveren işletmelerin belirli bir hedefe ulaşması konusunda destek sağlamaktadır. Günümüzde reklamverenlerin %70inden fazlası Google'ın otomatik teklif stratejilerini kullanıyor. Google 2018 yılında artan işletme ihtiyaçlarına yanıt vermek adına potansiyel müşteriler arama yaptığında reklamverene ait hizmetlerin gösterildiğinden emin olmayı sağlayan Hedef Gösterim Payı'nı kullanıma sunmuştu.

Hedef Gösterim Payı, reklamverenlerin gösterim paylarını ve arama sayfasındaki konum tercihlerine göre reklamlarını optimize etme imkanı tanıyor. Ayrıca "Mutlak en yüksek gösterim payı" veya "Üst gösterim payı" ile Hedef Gösterim Payı kullanarak sayfanın en üst kısmını hedeflemenize yardımcı olmaktadır. 

Haziran sonundan itibaren reklamverenlerin yeni Arama Sayfasındaki Konumu Hedefleme veya Hedef Geçiş Payı teklif stratejilerini artık ekleyemeyeceklerini duyurudu. İlerleyen aylarda da bu stratejileri kullanan mevcut kampanyalar önceki hedef konumları ve geçmiş gösterim payı verileri göz önünde bulundurularak Hedef Gösterim Payı stratejisine otomatik olarak taşınacak. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Büşra Arslan tarafından yayınlanmıştır.

Büşra Arslan 1995 yılında İzmir’de doğdu. Lisans eğitimini Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Yazılım Mühendisliği Bölümünden hazırlık dahil 4.5 yılda tamamlayan Arslan 2018 yılında mezun oldu. Bitirme Projesini Veri Yönetimi ve Veri Madenciliği üzerine yapan Arslan mevcut veriyi temiz ve anlaşılır bir yapıya getirdikten sonra bu veriler üzerinde İş Çözümleri geliştirdi. Puzzle ve deniz tutkunu olan Arslan AdresGezgini’nde Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Yorum Yap