BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Eylül Ayından Haberler

Eylül Ayından Haberler

Eylül Ayından Haberler

Google’da Yılbaşı Dönemi Alışveriş Reklamları Hazırlıklarına Başladı

Google, online alışverişin en yüksek oranlara ulaştığı yılbaşı dönemine Alışveriş Reklamları için sunduğu yeni raporlama ile hazırlanıyor.  Alışveriş kampanyalarındaki rekabet gücünü ölçmek üzere, ürün durumu raporlama ve mutlak en yüksek gösterim payı kullanıma sunuldu.

Ürün durumu raporlamasını, ürünler ve ürün grupları sayfasında bulunan grafiklere ekleyerek hangi ürünlerin yayınlanmaya hazır olduğunu öğrenebilirsiniz. “Yayınlanmaya hazır ürünler” bölümünde gördüğünüz düşüş, bu ürünün açık artırmaya uygun olmadığı anlamına gelir.

Alışveriş sonuçlarında alınan "mutlak en yüksek" gösterim sayısının en yüksek olarak gösterilme ihtimalinizin olduğu toplam sayıya olan oranını belirten mutlak en yüksek gösterim payının yüksek olması, ürünlerini Google Alışveriş sonuçlarında sık sık en üst konumda gösterildiği anlamına gelir.

Google bu yılbaşı sezonunda reklamverenlere en kazançlı sonuçları sunmak için yeni feed deneyimini ve Fırsatlar’ı sunuyor. Ek Feed’ler aracılığıyla ürün verilerini birden çok kaynaktan gönderip değiştirmek mümkün olurken, birincil feed’e yeni özellikler ve değerler de eklenebilecek. 

Facebook, Güncellenmiş Reklam Yöneticisini Tanıttı

İşletmeler için reklamları daha kolay hale getirmek için her zaman yeni yollar arayan Facebook, Reklam Yöneticisi ve Power Editör’ü tek bir platformda birleştirdi. Reklamverenler için verimliliği artırmayı amaçlayan bu yeni platformda Power Editör’ün popüler bir özelliği olan taslaklar, Reklam Yöneticisi’nde bulunan etkili grafik raporlamalar gibi kullanıcıların severek kullandığı özellikler birleştirilmiş durumda. 

Facebook, Ürün Kataloglarını Dijital Dünyaya Taşıyor

Facebook ürün çeşitliliğini kataloglar ile tüketicilerine ulaştıran reklamverenler için yeni bir reklam türü üzerinde çalışıyor. Basılı olarak kullanılan bu reklam çalışmalarını dijital dünyaya taşıyarak daha fazla etkileşim almayı hedefliyor. 

Twitter 140 Karakter Sınırlamasını Kaldırıyor

140 karakter sınırlamasıyla hem bireysel kullanıcıların hem de pazarlamacıların en dar oyun alanı olan Twitter, metin karakter sayısını 280’e çıkaracağını duyurdu. 

Instagram, Hikayelerin Doğrudan Mesajla Gönderimini Duyurdu

Instagram, hikayeleri doğrudan mesaj olarak gönderme özelliğini kullanıma sundu. Hikayeler bölümünün sağ alt köşesinde bulunan uçak simgesine tıklayarak, hikayeyi dilediğiniz kullanıcıyla paylaşabilirsiniz. Hikayenin 24 saatlik süresi dolduğunda, mesaj kutunuzdan da otomatik olarak silinecek. 


Eylül Ayının Güzelliklerini Kutluyoruz!

Eylül ayında doğan değerli ekip arkadaşlarımız İzzet Düdük ve Onur Cambaz'a hep birlikte nice mutlu yaşlar dileriz!

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap