BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Klout Bu Kez İş Dünyasının Peşinde

Klout Bu Kez İş Dünyasının Peşinde

Klout Bu Kez İş Dünyasının Peşinde

Kullanıcıların sosyal ağlardaki etkisini ölçmeyi amaçlayan bir analiz aracı olan Klout şimdi de iş dünyasının peşinde.  2008 yılında kurulan San Francisco merkezli bir girişim, pazarın büyük oyuncularının sosyal izleyici kitlelerini daha iyi anlamalarını sağlayacak olan “İş Dünyası için Klout“(Klout for Business) ı piyasaya sürdü.

Önümüzdeki günlerde açılacak olan Klout, şu an için markalara hayranlarının ve takipçilerinin ne kadar etkili olduklarını ölçebilecekleri  ücretsiz bir analiz arayüzü sunuyor. Bu arayüz sayesinde markalar, hangi sosyal ağlarda daha çok ses getirdiklerini, hangi sosyal ağları daha çok kullanmaları gerektiğini, markanın hangi konularda daha popüler bir konumda olduğunu ve ne tür paylaşımların en çok dikkat çektiğini görüp ona göre bir yol çizebilecekler.

Analiz özelliklerinin yanında markalara yönelik Klout, önümüzdeki günlerde Grup özelliğini de tanıtacak. Klout Gruplar,  Facebook Grupları ile benzerlik gösterecek, fakat bu gruplar sadece Twitter ve Instagram gibi ağlardaki en etkili kişileri kapsayacak.  Yani bu özellik markalara temel olarak  hangi sosyal mecralarda üyelerin özellikle etkili olduğunu anlamalarını sağlayacak. Klout’un fiyatlandırması konusunda ise durumdan duruma göre değişkenlik göstereceği belirtiliyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap