BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İşletmenizi Google Benim İşletmem Yayınlarıyla Ön Plana Çıkarın

İşletmenizi Google Benim İşletmem Yayınlarıyla Ön Plana Çıkarın

İşletmenizi Google Benim İşletmem Yayınlarıyla Ön Plana Çıkarın

Kullanıcıların %82'si bir ürün veya hizmeti satın almadan önce internet üzerinden araştırma yapıyor. Kullanıcılar aradıkları hizmetin veya ürünün özelliklerini tam olarak bilseler bile, işletme hakkında bilgi almak ve fiyat karşılaştırmak istiyorlar. Kullanıcıların akıllarına takılan bütün sorulara cevap vermek, mevcut ve potansiyel müşterilerinizle iletişim kurmak ve ürün veya hizmetiniz hakkında detaylı bilgi paylaşmak için ideal bir mecra olan Google, Benim İşletmem sayfasına “Yayınlar” özelliğini getirdi. 

Google Benim İşletmem’de yayınlarınızı paylaşarak:

  • Mevcut ve potansiyel müşterilerinizi tekliflerinizden yararlanmaya teşvik edecek promosyonları paylaşabilir,
  • Düzenlediğiniz veya sponsoru olduğunuz etkinlikler hakkında bilgi verebilir,
  • Ürünlerinizi sergileyebilir, hizmetleriniz hakkında bilgi verebilir,
  • Kullanıcıları, Google Benim İşletmem üzerinden rezervasyon yapmaları, mail listesine kaydolmaları veya web siteniz üzerinden bir ürünü satın almaları gibi işlemler için farklı sayfalara yönlendirebilirsiniz. 

Google Benim İşletmem'i Kullanmaya Şimdi Başlayın

Kullanıcıların %70’i satın alma kararını vermeden önce birden çok işletmenin tekliflerini değerlendiriyor. Google Benim İşletmem'de yer alan "Yayınlar" sayesinde işletmenizin potansiyel müşterilerin karşısına çıkmasını sağlamak için zamanında ve alakalı güncellemeleri Google Arama'da ve Haritalar'da paylaşabilirsiniz. 

Paylaşımlarınıza Hemen Al, Devamını Gör, Rezervasyon Yap gibi harekete geçirici mesajlar ekleyerek kullanıcılarla nasıl bağlantı kuracağınızı seçebilirsiniz. 

Bir Google Benim İşletmem hesabınız varsa paylaşmaya hemen başlayabilirsiniz.  Üstelik Yayınlar, Google Benim İşletmem Android ve iOS uygulamaları veya web sitesini kullanarak hareket halindeyken de oluşturulabilir. 

Google My Business'ı henüz kullanmıyorsanız, kaydolun ve Google'da işletme girişinizi yönetmeye bugün başlayın. İşletmenizi doğruladıktan sonra, Yayınlar’ı göndermeye hazır olursunuz. Daha fazla bilgi edinmek için Google Benim İşletmem Yardım Merkezi’ni  ziyaret edebilirsiniz. 

Kaynak: 1
 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap