BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram'ın Albüm Özelliği İşletmeler Tarafından Nasıl Kullanılabilir?

Instagram'ın Albüm Özelliği İşletmeler Tarafından Nasıl Kullanılabilir?

Instagram'ın Albüm Özelliği İşletmeler Tarafından Nasıl Kullanılabilir?

Hikayeler ve canlı yayın özelliğiyle işletmelerin ve bireysel kullanıcıların deneyimlerini paylaşmaları için kendini sürekli güncelleyen Instagram, tek bir gönderide 10 taneye kadar fotoğraf ve videonun paylaşılabildiği albüm güncellemesini duyurdu. Peki ya işletmeler Instagram'ın bu yeni güncellemesini sosyal medya içerik planlarında nasıl kullanabilir?

1.Ürün Çeşitliliğinizi Gösterebilirsiniz

Çeşitli ürünleri sergilemek veya öne çıkartmak istediğiniz ürünün özelliklerini paylaşmak isterseniz, Instagram'ın albüm özelliği tüketicilere mesajınızı iletmek için harika bir yoldur.

2. Bir Hikaye Anlatabilirsiniz

Albümler, markalara hikaye anlatımı için yeni yaratıcı yollar keşfetme, hikayeleri kitleye daha çekici hale getirmek için birden çok parçaya ayırma fırsatı verir. Bu yeni güncellemeyle Instagram'ın Hikayeler bölümünde olduğu gibi galerinizde de hikayeler anlatabilirsiniz.

3. "Nasıl Yapılır?" İçerikleri Paylaşabilirsiniz

Ürün veya hizmetinizle alakalı "Nasıl Yapılır?" içerikleri üretmek için Instagram'ın albüm özelliğini kullanabilirsiniz. Örneğin bir kozmetik firması "Kusursuz Oje Nasıl Sürülür?" başlığıyla talimatları tek tek fotoğrafların üzerine yazabilir, video ile de sonuçları gösterebilir.

Instagram-album-ozelligi

4. Etkinlik Fotoğrafları Paylaşabilirsiniz

Instagram'ın yazılı olmayan görgü kurallarına göre 2 veya daha fazla fotoğrafı arka arkaya paylaşmak çok doğru değildir. :) Instagram'ın yeni albüm özelliği ile düzenlediğiniz bir etkinlikten 10 taneye kadar fotoğraf ve video paylaşabilirsiniz.

Instagram reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, Google AdWords ve dijital pazarlamaya dair ipuçlarını paylaştığımız AdresGezgini Instagram sayfasını takip edebilirsiniz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap