BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Instagram Carousel Reklamlarının Tıklama Değeri için 5 Strateji

Instagram Carousel Reklamlarının Tıklama Değeri için 5 Strateji

Instagram Carousel Reklamlarının Tıklama Değeri için 5 Strateji

Carousel Reklamlar Nedir?

Instagram kullanıcılarının tek bir gönderide birden fazla resim veya video arasında kaymasını sağlayan reklam biçiminde slayt gösterileridir. Instagram carousel reklamları, reklamverenlerin tıklanabilir harekete geçirici mesajlar eklemesine, her resim için aşağıdaki metni değiştirmesine ve çeşitli web sayfalarına bağlantı vermesine olanak tanır. Güzel görüntülere sahip ve tek bir reklamda farklı açılar veya birden fazla ilgili ürün göstermek isteyen herhangi bir endüstri için mükemmeldirler.

Peki neden mükemmel?

Instagram’ın asıl firması Facebook, “Bir reklamda daha fazla yaratıcı alanla, farklı ürünleri vurgulayabilir, bir ürün, hizmet veya promosyon hakkında özel ayrıntılar sergileyebilir veya markanız hakkında gelişen bir hikaye anlatabilirsiniz” diyor.

Carousel Reklam Yönergeleri Nelerdir?

Reklamınızı oluşturmadan önce tasarım ve teknik gereksinimler hakkında atlamamanız gereken birkaç nokta var:

Maksimum fotoğraf / video sayısı: 10
Minimum fotoğraf / video sayısı: 2
Görüntü dosyası formatları: jpg ve png
Maksimum video boyutu / uzunluğu: 60 saniyeye kadar 4 GB
Görüntülerdeki metin: Görüntünün % 20 veya daha azı
Resmin altındaki metin: 2 metne kadar satırda 2,200
Metindeki maksimum hashtag: 30
Desteklenen hedefler: Erişim, Dönüşümler, Trafik, Potansiyel Satış Oluşturma, Marka Bilinci, Katalog Satışları, Mağaza Trafiği, Uygulama Yüklemeleri, Mesajlar
Desteklenen CTA düğmeleri: Şimdi Alışveriş Yapın, Şimdi Rezervasyon Yapın, Daha Fazla Bilgi Edinin, Seansları Alın, Kaydolun, İndirin, Daha Fazlasını İzleyin, Bize Sözleşme Yapın, Şimdi Başvurun, Şimdi Bağış Yapın, Teklif Alın, Zaman İsteyin, Menüye Bakın, Mesaj Gönderin, Şimdi Dinleyin, Teklif Al , Abone ol, Kitap Test Sürüşü, Kullanılabilirliği Kontrol Et
Reklam Yerleşimi Seçenekleri: Instagram Hikayeleri, Instagram Yayını

Bu Reklam Modelinde Kazanmanın 5 Yolu

1. Her benzersiz kitleyi stratejik olarak hedefleyin

Facebook ve Instagram'da reklam veren herkes, hedeflemelerinin ne kadar gülünç derecede şaşırtıcı olduğunu bilir. İster Maine kıyısında yaşayan ve kurgusal romanlar okumaktan ve deniz ürünleri veya Teksas'ta bir genci çevrimiçi mobilya alışverişi tutkusuyla yemekten hoşlanan bir futbol annesini hedefliyor olun, kitlenizin önüne geçebilirsiniz. 
Kitlelerinizi segmentlere ayırmak ve onları satın alma döngünüzdeki benzersiz ihtiyaçlarına, isteklerine ve aşamasına uyan biçimde hedeflemek için çabalayın.

2. Kopyalamaya görüntü kadar öncelik verin

Görüntülerinizle devam etmek için bağlam olmadan, ziyaretçilere düzgün bir şekilde iletişim kurmak oldukça zor olabilir, bu nedenle görüntülerinizin altında bulunan ilgi çekici, ikna edici reklam kopyasına zaman ayırın. Instagram altyazılarınız doğrudan, uygulanabilir ve ikna edici olmalıdır.

3. 10 görüntü kapasitesinin tümünü kullanma gereğini hissetmeyin

"Less is More" mottosunu düşünün. Gerçekten, reklamınızı hızlıca kaydeden herkesin 10 resmin tümünü görüntülemeye dikkat edeceğini düşünüyor musunuz?

4. Harekete geçirici mesajınızı dikkatli seçin

Teklifinizi düşünmek ve harekete geçirici mesajınızın anlamlı olmasını sağlamak için zaman harcayın. Bir yanlış yönlendirme mesajı tıklamaktan ve teklif beklenenden farklı olduğunda (örneğin, bir şey satın almak istiyorsanız ancak daha sonra bir e-kitap açılış sayfasına yönlendirildiyseniz veya tersi) yanlış yönlendirilmiş hissetmekten daha kötü bir şey yoktur.

5. Video içeriğini dahil etmekten korkmayın

Günümüzde, iPhone'larımız oldukça kaliteli videolar çekebiliyor, bu nedenle carousel reklamlarınıza bazı eğlenceli ve ilginç videolar dahil etmek için süslü bir video prodüksiyon ekibi kiralamanız gerekmiyor.

Instagram Carousel Reklamlarıyla İlerleyin!

Artık Instagram carousel reklamları yapmaya başlamak ve Instagram pazarlama stratejiniz için süper etkili olduklarından emin olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz!

Let it Roll!

 

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Pelin Çalışkan tarafından yayınlanmıştır.

Pelin Çalışkan 30 Eylül 1992 yılında Muğla'da doğdu. Ege Üniversitesi İstatistik bölümü mezunu olan Pelin, üniversitenin son senesinde Almancasını da değerlendirerek bir yıllık Erasmus programı dahilinde Almanya’nın Bremen şehrinde bulundu. Daha sonra Essen şehrine taşınarak buradaki Alman enerji devi E.ON'da çalışma fırsatı yakaladı. Almanya'da her zaman bir şansı olduğuna inanarak İzmir'e dönen Pelin, dijitale olan ilgisini işe dönüştürmüş olmaktan mutlu. Fırsat buldukça Muğla'da vakit geçirmeye çalıştığını söyleyen Pelin'in en büyük tutkusu deniz. Seyahat etmenin yanı sıra deniz sporlarıyla ilgilenmekten de oldukça keyif alan Pelin'in son yıllardaki hayallerinden biri Amatör Denizci Belgesi alıp, kendi teknesinin kaptanı olmak.

Yorum Yap