BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • YouTube, Masaüstü Ana Sayfasını Yeniden Tasarladı

YouTube, Masaüstü Ana Sayfasını Yeniden Tasarladı

YouTube, Masaüstü Ana Sayfasını Yeniden Tasarladı

YouTube, iPad ve Android tabletlerde masaüstü ana sayfasının tasarımını ve uygulamalarının ana sayfasını güncelledi.

Şirket, bu güncellenmiş tasarımla aylardır deneyimlendiğini ve kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak çok sayıda iyileştirme yaptığını söylüyor. İşte yeni tasarıma nelerin dahil edildiğine dair genel bir bakış:

  • Daha uzun video başlıkları
  • Daha geniş kapak resmi
  • Daha yüksek çözünürlüklü video önizlemeleri
  • Artık her videonun altında kanal simgeleri görünüyor
  • Daha büyük ekranlarda daha fazla video gösterilecek

Değişikliklere ek olarak, ana sayfanın nasıl çalıştığıyla ilgili bazı güncellemeler de var. YouTube masaüstünde sıraya ekleme seçeneğini ekledi - sadece imleci bir videonun üzerine getirin ve daha sonra izlemek üzere hızlı bir şekilde video listenize eklenebilir.

Mobilden masaüstüne başka bir özellik getiren kullanıcılar artık belirli bir kanaldan gelen önerileri ne zaman görmek istemediklerini belirtiyorlar. Bu, ana sayfadaki bir videonun yanındaki üç nokta menüsüne tıklayarak yapılır, ardından “Kanalı Önerme” yi seçer.

Son olarak, YouTube'un masaüstü sürümü daha önce Android uygulamasına özel olan bir özellik güncellemesi geliyor. Kullanıcılar, en sevdikleri konuları seçebilecek ve ev yayınlarını ilgili videolarla özelleştirebilecektir. Bu özellik yakında masaüstüne ve tabletler de kullanılmaya başlayacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Çağla Eroğlu tarafından yayınlanmıştır.

Çağla Eroğlu, 20 Ekim 1995 yılında İzmir’de doğdu. Bilgisayara olan merakının ve tutkusunun peşinden giderek 2014 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi İngilizce Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandı. Lisans eğitimi süresince kendini yazılım alanında geliştirerek birçok projede yer aldı. Üniversitede almış olduğu eğitimi pekiştirmek adına da yeni programlama dilleri öğrendi. Kişisel gelişime ve yeniliklere açık olan Eroğlu, 6 ay boyunca Dale Carnegie Akademi’nin vermiş olduğu Next Generation Leadership eğitimini aldı. 2018 yılında yaz stajını şirketimizde yapan Eroğlu, bitirme projesini de Üniversite&Ar-Ge Merkezi İş Birliği kapsamında bizlerle birlikte yürüttü.

Yorum Yap