BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İnşaat Sektöründe Fırsatlar Her Geçen Gün Artıyor

İnşaat Sektöründe Fırsatlar Her Geçen Gün Artıyor

İnşaat Sektöründe Fırsatlar Her Geçen Gün Artıyor

Türkiye’deki inşaat sektörü giderek büyüyor. 2015 yılı ilk çeyrekte en hızlı büyüyen ikinci sektör, yaklaşık 275 bin konut satışı ve devam eden 2000 konut projesi ile inşaat sektörü oldu. 2015 yılında kurulan 1238 şirketten 726’sı inşaat sektöründe yer alıyor. Dijital dünya, inşaat sektörüne önemli fırsatlar sunuyor. Konut alırken hangi kaynaklar kullanılıyor?

  • Arama motorları
  • Ağızdan ağıza pazarlama
  • Ürün/fiyat karşılaştırmalı internet siteleri
  • Finans servisi sağlayan internet siteleri

Konut arayanların %83’ü firmanızın adını kullanmadan, genel terimlerle internette arama yapıyorlar. Konut arayanların %76’sı araştırmalarına ilk olarak internetten başlıyor. Bu araştırmaların %86’sı satın alma ile sonuçlanıyor. Yani belirli bir inşaat firması ismi yerine “2+1 Satılık” veya “Havuzlu Villa” olarak aramalar gerçekleştiriliyor. Her konuda olduğu gibi, ilk olarak Google’a danışan kullanıcılar, büyük ölçüde arama sonuçlarına göre kararlarını veriyorlar. Arama sonuçlarında üst sıralarda olmak ise tamamen sizin elinizde. Sektörünüzde, rakiplerinizden sıyrılmak ve ön sıralara çıkmak için Google AdWords reklamlarını inceleyin.  

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap