BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • iSites ile Kendi Mobil Uygulamanızı Yaratın!

iSites ile Kendi Mobil Uygulamanızı Yaratın!

Mobil ağlar ve uygulamalar, cep telefonları üzerinden internet bağlantısının kurulabildiği ilk zamanlardan itibaren medyanın, girişimci ve yatırımcıların ilgisini mobil pazar üzerinde yoğunlaştırdı. Dolayısıyla, web ve akıllı telefon kullanıcılarının web tabanlı mobil servisleri kullanmaktan ziyade kendi mobil uygulamalarını yaratabilecekleri siteler de giderek artan bir önem kazanıyor. Bu sitelerden biri de iSites. Herkesin özel markalı akıllı telefon uygulamaları yaratmasını ve  kendi kendine yönetmesini sağlayan yeni bir akıllı telefon uygulama ağı ve içerik yönetim sistemine ev sahipliği yapıyor. iSites önceden yayınlanmış içeriği kolayca paketliyor. Sitenin tasarım ve içeriğin yapılandırılması ve gözden geçirilmesi kullanıcılar tarafından yapılmakla birlikte iSites, ücretli reklam ve özelleştirme seçeneklerini mevcut kılıyor. Bu yeni ekonomik pazarlama ve hayran iletişim seçeneğinden hem işletmelerin hem de organizasyonel ve kişisel profillerin faydalanabilmesi mobil uygulama alanına yeni bir soluk getirdi.

Ocak 2010’da yayına giren iSites; Twitter, Facebook ya da e-mail gibi sosyal paylaşım ağları ile entegre edilebiliyor. En önemlisi de yayıncıların uygulamalarını istedikleri gibi gözden geçirme yetkisine sahip olmaları. Yapılan bütün değişiklikler canlı uygulamaya -live app- neredeyse anında yansıyor. RSS esnekliği, limitsiz girdi sayısına ek olarak bir ortağa herhangi belirli bir içerik girdisini belirlenmiş kategoriler içerisinde ve kategoriler arasında yeniden düzenleme özgürlüğü içeriyor. Kullanıcılarına Google AdSense ve AdMob üzerinden reklam verebilme fırsatı sunan iSites; kullanıcı indirme, ziyaret ve popüler içerik analizlerini raporlamaya olanak sağlıyor. Site dün akşam saatlerinde Instant App adlı yayıncıların kolayca mobil-ağ uyumlu uygulamalar yaratmasını sağlayan yeni bir ürün de hizmete soktu. Uygulamalar HTML5 ve Webtoolkit ile hazırlanıyor, kullanıcılarına özgün bir deneyim vaat ediyor. iSites kurucu ortaklarından Raju Sagiraju tarafından yapılan açıklamaya göre bir Android ya da iPhone uygulamasının özgün deneyiminin tamamı geçişler, kullanıcı deneyimi ve özellikler dahil olmak üzere Instant'ın ağ uygulaması tarafından sağlanıyor. Kısaca yayıncılar RR girdileri ekleyebilecek ve Twitter gibi hizmetlerden mobil uygulamaya girdiler çekebilecekler. Işıl Yılmaz AdresGezgini Ltd. Sosyal Medya Uzmanı

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap