BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Araçları Kullanım Kılavuzu

Google Araçları Kullanım Kılavuzu

Google Araçları Kullanım Kılavuzu

Google’ın bir arama motoru olmasının yanı sıra sunduğu hizmetler pazarlamacılar ve reklam verenler için büyük fayda sağlamaktadır. Tüketicileriniz hakkında yeni veriler ve bilgiler almanıza yardımcı olabilecek Google araçları ile pazarlama ve iletişim stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Think With Google

Tüketicilerin satın alma davranışlarını gözlemlemek ve potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmek için en uygun anı seçmenizi sağlayacak, yol gösteren makalelere Think With Google Türkiye sayfasından ulaşabilirsiniz.

Google Trends

Google Trends, tüketicilerin Google’da yaptığı aramaları ve gündemi gözlemleyerek, rekabet gücünüz ve pazarlama stratejinizle ilgili bilgi alabileceğiniz gerçek zamanlı bir kaynaktır.

Consumer Barometer

Tüketici Barometresi olarak Türkçe’ye çevirebileceğimiz Consumer Barometer, tüketicilerin ürün satın alma aşamasına kadar uzanan aşamalarda internetin rolü ve önemi hakkında bilgi alabileceğiniz bir kaynaktır. 

AdWords Anahtar Kelime Planlayıcı

Anahtar Kelime Planlayıcı, yeni Arama Ağı kampanyaları oluşturmanıza veya mevcut kampanyalarınızı genişletmenize yardımcı olur. AdWords'ün sunduğu ücretsiz bir araç olan Anahtar Kelime Planlayıcı ile anahtar kelime ve reklam grubu arayabilir, anahtar kelime listelerinin performansını gözlemleyebilir, anahtar kelime listelerinizi birleştirerek yeni bir anahtar kelime listesi oluşturabilirsiniz. 

Google Partners Insight

Google Partners Insight ile Google Partner olmanın avantajları hakkında bilgi edinebilir, Google İş Ortağı Ajanslar  hakkında hazırlanan case studyleri ve infografikleri inceleyebilirsiniz.

Google Analytics

Web siteniz üzerinden yaptığınız satışları ve dönüşümleri ölçmenizi sağlayan Google Analytics, aynı zamanda ziyaretçilerin sitenizi nasıl kullandığı, sitenize nasıl geldiği ve tekrar ziyaret etmelerini nasıl sağlayabileceğiniz ile ilgili yeni bilgiler sunar.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap