BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İnanılmaz Örümcek Adam Sosyal Medyada!

İnanılmaz Örümcek Adam Sosyal Medyada!

 İnanılmaz Örümcek Adam  Sosyal Medyada!

İlk kez sinemada izlediğiniz çizgi roman uyarlamasını hatırlıyor musunuz? Ya da kahramanına hayran olduğunuz çizgi romanı? Sanırım ‘Örümcek Adam’ en önemli kahramanlarımızdan biridir.

Bizler gibi sıradan bir lise öğrencisi iken, Peter Parker'ın hayatı bir gün bir örümcek tarafından ısırılmasıyla değişir. Çünkü ısıran örümcek sıradan bir örümcek değildir, genetik olarak özellikleri geliştirilmiş, bilimsel amaçlarla kullanılan bir denektir. Ve sürükleyici serüven böyle başlar. İyi kalpli kahramanımızın maceralarını okuyan, izleyen herkes, onun yerinde olmak ister. Kolunu uzattığında çıkan ağ ile o binadan bu binaya uçmak, zorda kalanlara yardım etmek, kahraman olmak… Hangimiz istemez ki?

Bu serüven daha da geliştirildi şimdi, inanılmaz oldu, serinin dördüncüsü ‘İnanılmaz Örümcek Adam’ vizyona girdi. Vizyonda ama sadece sinemalarla mı sınırlı? Tabii ki değil.

Müzik dünyasını, spor dünyasını içine alan internet dünyası, çoktan sinema dünyasını da kendi etrafında dönen eksene dahil etti. ‘İnanılmaz Örümcek Adam’ vizyona girmeden sanal dünyada konuşulur, takip edilir oldu.

Facebook sayfasında takipçi sayısı arttırılmak için çeşitli taktikler uygulandı.  Film çekiminden özel kareler, sadece takipçilerinin görebileceği diyaloglar, filmden haberler…

Tüm bu paylaşımlar ve takipçi arttırmaya yönelik görseller geri dönüş aldı.

Facebook beğeni sayısı 1.857.935 kişiye ulaştı.

Ayrıca sanal dünyada, sadece serinin son filmi değil, 'Örümcek Adam'ın önceki serilerinde başrol Peter Parker’ı  oynayan Tobey Maguire ve 3 filmin yönetmeni  Sam Raimi de uzun süre konuşuldu. 4.filmde yer almayacakları açıklanınca sosyal medyada farklı haberler çıktı. Peter Parker rolünden ayrılan Tobey Maguire, 9GAG sitesinde ve sosyal medyada uzun süre alay konusu haline geldi.

Yeni 'Peter Parker' rolünü Andrew Garfield'ın üstlendiği filmde, sevgilisi Gwen Stacy rolünde ise Emma Stone'u izliyoruz. Gerçek ailesi tarafından terk edilmiş, sosyal hayatta zayıf karakterli Peter, babasına ait çantayı bulması ile gerçeklerin peşine düşüyor.

Sosyal medyada film ile ilgili detaylar, paylaşımlar güncel ve benzersiz olunca ilgi sürekli sıcak tutuluyor ve hakkında konuşanların sayısı da günden güne artıyor.

Tüm dünyada gişe geliri ile bu hafta birinciliğe ulaşan filmin başarısı, takipçileri ile de paylaşıldı. Sosyal medya yöneticileri, interaktif etkileşim yoluyla, yoğun ilgi için teşekkür etmeyi de unutmadı. Yeni haftalarda başarı grafiği nasıl devam edecek merak ediliyor.

Son olarak takipçilerini bu serüvene dahil etmek isteyen Gameloft ve Marvel, filmin resmi mobil oyununu da ücretsiz olarak piyasaya sürdü.

Sizce kahramanımız sosyal medyada yakaladığı başarı grafiğini, aynı oranda gişede de yakalabilecek mi? Yoksa artık sanal dünya, sinema dünyasının da önüne mi geçti? Ne dersiniz?

 
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap