BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bir Google AdWords Başarı Öyküsü: Reta Mühendislik

Bir Google AdWords Başarı Öyküsü: Reta Mühendislik

Reta Mühendislik Google AdWords ile Müşteri Sayısında %78 Oranında Artış Yakaladı!

Reta Mühendislik, 1979 yılında Makine Mühendisi A. Refik Yükselir tarafından İzmir’de  kurulmuş, raf sistemleri alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Müşterilerinin ihtiyaçlarına optimum ve en ekonomik çözümü sunmayı hizmet anlayışı olarak belirleyen Reta Mühendislik, 2008’de İzmir – Kemalpaşa’daki 14 dönümlük fabrikasında faaliyete göstermeye devam etmiştir. Demir çelik sektörü raf sistemleri alanında uzman kadrosu ile hizmet veren Reta, bugün başta ABD olmak üzere İtalya, Yunanistan, Fransa, Almanya, İngiltere, İsrail ve Kıbrıs gibi birçok ülkeye ihracat yapmaktadır. Google AdWords ile 2005 yılında tanışmış, 2007 yılından bu yana da Google AdWords reklamlarında AdresGezgini ile çalışmaya devam etmektedir.

reta-mühendislik

İş Yaklaşımı

Sektörel dergi ve gazetelere, rehberlere verdikleri ilanlardan istedikleri verimi alamayan Reta Mühendislik, 2005 yılında Google Adwords’ü keşfetti. 2007 yılında ise AdresGezgini ile çalışmaya başladı. Bu süreci Reta Mühendislik Dış Ticaret Departmanından Selin Yükselir Hanım şöyle anlatıyor: “Acemilik dönemimizde Adwords reklamları için farklı şirketlerle çalıştık ancak reklam gösterimlerimizden bir geri dönüş alamadık. Google AdWords’ün uygun bütçe ile birçok internet kullanıcısına ulaştığını bildiğimiz halde gazete ve dergilere verdiğimiz reklamlardan daha maliyetli hale geldiğini gördük. Dolayısıyla bu konuda uzman olduğunu araştırarak öğrendiğimiz, Google AdWords Kalifiye Şirketi olduğunu bildiğimiz AdresGezgini firmasıyla tanıştık. Bu tanışmadan sonra Google Adwords’ten tam olarak verim almaya başladık.”

Çeşitli sektörlere raf sistemleriyle çözümler sunan, projelerini gıda sektörü başta olmak üzere, elektronik, mağazalar zinciri, sigara, kimyasal, boya, otomotiv, lojistik sektörünün önde gelen firmalarıyla gerçekleştiren Reta Mühendislik, Google arama motorunu hem küçük sanayicilerin  hem de büyük şirketlerin kullandığını ve amaçlarının ayrım gözetmeksizin hepsine ulaşmak olduğunu belirtmiştir. Dolayısıyla Google AdWords ile bu amaçlarını gerçekleştirmişlerdir.

2007 yılında AdresGezgini ile tanışan Reta Mühendislik’in AdWords reklamlarından daha iyi verim alabilmesi için kurumsal web sayfaları yeniden tasarlanmış ve Google AdWords kriterlerine uygun olarak arama motoru optimizasyonu yapılmıştır. Reklam çalışmalarına uygun olarak da AdresGezgini ile birlikte belirledikleri anahtar kelimelerin hem hedef kitlelerinin firmayı daha kolay bulmasını sağladığını hem de tıklama başı maliyetle bütçe dostu bir kullanım sağladığını söyleyen Selin Yükselir, AdresGezgini tarafından kendilerine gönderilen Google Analytics raporu ve sitelerine yerleştirilen geri dönüşüm takip kodu ile nasıl bir strateji izlemeleri gerektiğini belirlediklerini ve arama trendlerini görebildiklerini,  buna göre hesaplarında değişiklikler yapabiliyor olmalarının kendilerini gereksiz maliyetlerden kurtardığını vurgulamaktadır.

Sonuç

2007 yılında bir SEM ajansı olan AdresGezgini ile çalışmaya başlayan ve kısa sürede Google Adwords reklamlarının sağladığı faydayı yakından gören Reta Mühendislik, Google AdWords reklamları sayesinde müşteri sayılarının Türkiye çapında %78 oranında arttığını belirtmiştir. Firmalarının üretim, ihracat ve ithalat alanında  devam ettiği sürece AdresGezgini ile Google AdWords reklamlarına devam edeceklerini belirten Selin Yükselir, Google AdWords reklamlarını büyük ve küçük işletmelere tavsiye etmektedir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap