BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Görüntülü Reklamcılığın Üç Yasası

Görüntülü Reklamcılığın Üç Yasası

Son yıllarda reklam teknolojisi öylesine hızlı gelişiyor ki adeta kendi "Big Bang"ini yaratıyor. Görüntülü reklam evreni de bu hızdan nasibini alarak inanılmaz bir büyüme yaşıyor. Görüntülü reklamcılık Google'ın en önemli odaklanma alanlarından biri. Reklamverenlerin düşük maliyetlerle kendilerini tanıtmalarına imkan sağlayan Görüntülü Reklamlar, web site sahiplerinin para kazanmasına da yardımcı oluyor. Bu sayede küçük ve büyük bütçeli firmalar aynı platformlarda, birlikte yer alırken yeni müşterilere ulaşabiliyorlar, satışlarını arttırabiliyorlar ya da işlerini büyütebiliyorlar.

Google Blog'da yayınlanan bir yazıya göre Google ekibi, Görüntülü Reklamcılığı fizik kurallarına benzetiyor ve tıpkı fizik yasalarının genişlemekte olan evrenimizi anlamamıza yardımcı olduğu gibi, reklamverenlerin ve ajansların gelişmelerine yardımcı olan üç "görüntülü reklam fiziği kanunu" olduğunu düşünüyorlar.

1. Görecelilik Teorisi: Reklam ağları ve talebe dayalı yan platformlar gibi farklı reklam teknolojileri arasındaki ayrım kayboluyor. Bu teknolojilerin her biri, pazarlama hedeflerinize ulaşmak için kampanyanızı nasıl yönetmek istediğinize bağlı olarak benzer yollar sunuyor.

2. Füzyon Teorisi: Reklamları insanlara ulaştırmak için birkaç farklı yol var. Her biri kendi başına güçlü, ama en iyi sonuçlar bu farklı yolları birleştirince ortaya çıkıyor.

3. Devirdaim Teorisi: Yeni teknoloji görüntülü reklamcılıkta hızlı değişimlere yol açıyor ve bu da sürekli olarak pazarlamacıların yaratıcı seçeneklerini ve reklamların alınıp satılma yollarını artırıyor. Yeni medya ve teknolojiyi benimsemek pazarlamacıların firmalarının yeni bir evrende farkedilmesini ve büyümesini sağlamaları için anahtar bir yol sunuyor.

Reklam endüstrisindeki genişleme, bizleri içinde herkes için daha iyi bir reklamcılığın yer aldığı, insanların daha ilgili, faydalı reklamları gördüğü, yayıncıların içeriklerini desteklemek için daha iyi dönüşler aldığı ve pazarlamacıların daha etkili kampanyalar yürütebildiği bir geleceğe doğru götürüyor.

Görüntülü reklam ağında yer almak için şimdi bize ulaşın!

Kaynak: The Three Laws of Dipslay Advertising Physics

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap