BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • İçerik Denizinde Nasıl Hayatta Kalınır?

İçerik Denizinde Nasıl Hayatta Kalınır?

İçerik Denizinde Nasıl Hayatta Kalınır?

Her geçen gün büyüyen dijital içerik yığını hiç arkası kesilmeyen dalgalar gibi sürekli kıyıya çarpmaya devam ediyor. Öyle bir noktaya geldi ki artık okumamız gereken içerikleri sıkı bir şekilde filtreden geçirmemiz gerekiyor.  İçinde bulunduğumuz moda ve sahip olduğumuz zamana göre birçok içeriği tek bir tıklama ile eleyebliyoruz. Belki de elediklerimizin arasında birçok güzel içeriği kaçırıyoruz ancak bunca içeriğin paylaşıldığı bir dünyada hayatta kalabilmenin tek yolu bu.

Hal böyleyken şu soruyu kendimize sormalıyız: Gitgide büyüyen içerik denizinde benim içeriğimin öne çıkması için ne yapmalıyım?  Herşey mükemmel olmakla başlar, yani izleyicilerinizin gerçekten ihtiyaç duyduğu içeriği üretmekle. İzleyicilerinizin karşılaştıkları sorunları analiz edin ve bu konu hakkındaki tüm tecrübelerinizi onlara aktarın. Fakat iş bununla da bitmiyor tabi. İstikrarlı olun ve bekleyin. İstisnasız, mükemmel işler yapmak uzun zaman alır.

Ürün reklamlarını abartmayın

Uzmanlığınızı, iyi tasarlanmış ürünlerinizin arkasına saklamayın. İnsanlar içeriklerinizi okurken öncelikli olarak ürünlerinize değil onlara verdiğiniz bilgilere bakıyorlar. Bu yüzden bilgi paylaşmayı reklamlarınızdan önde tutun.

İyi bir başlık yazın

İçerik denizinde diğerlerinden farklı olarak öne çıkmanızı sağlayacak başlıklar oluşturun. Başlık, blog yazınızın en önemli bileşenidir. Eğer ilgi çekici bir başlık düşünmezseniz hiçkimse sizin yazınızı okumayacaktır. Zamanınızı iyi kullanın ve defalarca denemeniz gerekse bile yaratıcı bir başlık düşünün.

Blogunuzu değerli bir yer haline getirin

Blogunuzu ziyaret eden biri eğer ilk ziyaretinde sevmemişse tekrar geri gelmesi neredeyse imkansızdır. En çok içeriklerinizin kalitesine önem verin. Blogunuzun kolay okunabilir olduğundan emin olun. Kaliteli, güzel görseller ve dış bağlantılar kullanın. Okuyucularınızın yazılarınızı kolayca paylaşmalarına yardımcı olacak eklentiler kullanın.

Kişliğinizi katın

Blog yazılarınızda kişiliğinizi de yansıtın. Birçok insan, iş yazmaya gelince genellikle resmileşiyor ve kalıba giriyor. Eğer ciddi bir tavır takınmazsak insanların yazdıklarımızı ciddiye almayacaklarından korkuyoruz. Ama gerçekleri göz önüne alırsak kişisel yazılar olmayanlardan daha çok okunuyorlar.

Azı karar çoğu zarar

İçerik pazarlamak sayfalarca içerik üretebilmek demek değildir. Sayfalarca içerk üretip içinde okuyucularınızın üzerinde düşüneceği bir mesaj veremezseniz bütün çalışmalarınız boşa gider. Çok uzun içerikler üretip verdiğiniz mesajı geri plana da atmamanız gerekir. Bu yüzden kısa ama kullanıcılara üzerinde kafa yormaları için mesajlar içeren bir içerik her zaman daha makuldur.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap