BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Yılbaşı Partisi'nden İpuçları

Google Yılbaşı Partisi'nden İpuçları

Google Yılbaşı Partisi'nden İpuçları

Dün Avantgarde Hotel'de gerçekleşen Google Yılbaşı Partisi'ni her sene olduğu gibi heyecanla bekliyorduk. Google Kurumsal Pazarlama Müdürü Serkan Girgin'in konuşmasıyla başlayan partide, 2015 yılında açıklanacak yeniliklere dair ipuçları aldık. “2014 bizim kurulma aşamamızdı, bir şeyleri düzene oturtma, sistemi kurma aşamasıydı” şeklinde konuşan Girgin, yıl boyunca yapılan etkinliklerden fotoğraflara da sunumunda yer verdi.

Peki 2015'te bizi ne gibi yenilikler bekliyor?

Öncelikle akademi kısmının çok daha zenginleşip, gelişeceğini ve Geliştirilmiş Partners Akademi Desteği adı altında toplanan geri bildirim ve yapılan anketlerin boşa gitmediğini açıkça görüyoruz. Girgin, daha fazla uygulama eğitimleri istendiğini ve sektörün içerisinden daha farklı bilgi ve bakış açısı geliştirecek insanların yorumları ve geri bildirimleri olduğunu, bunları hayata geçirmeye çalıştıklarını söyleyerek bunu destekliyor.

IMG_6863

Geliştirilmiş Partners Akademi Desteği'nden bahsedecek olursak, Ocak ayında görebileceğimiz bir 2015 Eğitim Kataloğu hazırlanıyor. Daha önceki dönemde ajanslar bazında bu iletişim yapılıyorken; bu sefer Eğitim Kataloğu'nda rol bazlı eğitimler planlanmış. 2015 yılından itibaren görebileceğimiz Eğitim Kataloğu'nda planlanan eğitimler 3 temel bazda hazırlanıyor:

  • Birincisi hesap yönetimi yapan teknik ekiplere yönelik bir takvim.

  • Teknik yönümüz kuvvetli; fakat satış yönümüzün gelişmesi lazım yönünde geri bildirimler üzerine, satış ekiplerine yönelik bir takvim.

  • Üçüncüsü de ajans sahipleri ve yöneticiler için vizyoner, işini büyütmekle, organizasyonu yönetmekle ilgili neler yapılabilir konusunda bilgilerin aktarıldığı bir kısım.

Diğer yenilikler ise İş Geliştirme Destekleri adı altında birleştiriliyor:

  • Yeni Partners Arama Motoru

  • Aktif Müşteri Kazanım Desteği

  • Ajans Geliştirme Danışmanlık Desteği

Başladığımız projeleri 2015'te büyüterek devam etmek istiyoruz şeklinde konuşan Girgin'den öğreniyoruz ki şu anda Dublin'deki ajansla beraber, Ocak ayından Nisan - Mayıs aylarına kadar hangi sektörlerde hareket beklendiği, sezonsallıkların ve arama miktarlarındaki artışların neler olduğu, hangi sektörlerin fırsat arz edebildiği sorularına yanıt olabilecek bir çalışma hazırlıyorlar.

IMG_6875

Bu çalışmanın içerisinde, yine aynı dönemde hangi fuarların olduğu, fırsat olduğu bahsedilen sektörlerde ne gibi büyük etkinliklerin yer aldığı, hangi bölgelere odaklanabilineceği ile ilgili yardımcı bir dokümanın geldiğini de öğreniyoruz. Bununla birlikte bahsedilen sektörlerdeki arama tonajlarındaki değişiklikler, bahsedilen fırsatlar, sunumlarda kullanabilecek materyaller ajanslarla paylaşılacak ve hangi etkinliğe katılmak istenirse sunum yapmak için materyaller elde bulunmuş oluyor.

Yani bize diyorlar ki; işte bilgi burada, bu sektörler fırsat gözüküyor, bunlar da bu sektörlerde müşterilere sunuma giderken kullanabileceğiniz materyaller. Ayrıca Aktif Müşteri Kazanım Desteği'ne başvurulduğunda, yapılacak masrafların %50 si karşılanabiliyor.

IMG_6848

Projelerin tamamının işi geliştirmek ile ilgili öneriler olduğunu söyleyen Girgin, müşterinin güvenini kazanmak istiyoruz şeklinde geri bildirimler aldıklarını ve bunu Partners Rozeti ile sağladıklarını söylüyor; fakat bunun ötesinde birebir destek olabilecek bir Google Ekibi'nin oluşturulduğunu da öğreniyoruz.

Yeni müşteriye gidilip, işi büyütmekle ilgili çalışıldığında, genelde yapılan yatırımın geri dönüşünü almakta zorlanıyoruz, ilk kurulum aşaması bizim için çok zorlu olabiliyor veya hesaplardaki sorunları hızlı çözümlemek istiyoruz” denildiği takdirde çözüm olabilecek bir ajans iş geliştirme ekibi hazırlanıyor. Bunun için de bir çok konuda, sunum hazırlığında, anahtar kelime analizi yapılması gerektiğinde, hesap kurulumunda, işin zorlu ve uzun olan kısmında, ayrıca sürekli optimizasyon yapmak ve iyi dönüş alınması konusunda destek olabildiklerini görmek içimizi rahatlatıyor doğrusu.

IMG_6918

Aslında bizim ihtiyaçlarımıza göre; o konuların üzerine giderek, terzi işi çözümler sunmaya çalıştıklarını söyleyen Serkan Girgin'e can-ı gönülden katılıyor ve sabırsızlıkla yenilikleri bekliyoruz!

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap