BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Yelken Olimpiyatlarında Bir Gezgin: Cansu'nun Bloğu

Yelken Olimpiyatlarında Bir Gezgin: Cansu'nun Bloğu

Yelken Olimpiyatlarında Bir Gezgin: Cansu'nun Bloğu

Sene 2017, o zamanlar işsizim ve kendime bu hayatta bir amaç arıyordum. Bir sabah Karşıyaka sahilinde koşu yaparken Yelken Kulübü’nü gördüm. Yelkenle açılan çocuklar, gençler… Çok güzel bir görüntüydü, çok imrenmiştim. Sahilde onları izlerken bir de ne göreyim? Yelkenli ile açılan işitme engellileri gördüm. Ben de işitme engelliyim ve onları görünce daha da heveslendim. Hemen
onlarla tanışmak istedim. Karşıyaka İşitme Engelliler Spor Kulübü ile iletişime geçtim ve gördüğüm sporcuların kulüp oyuncuları olduğunu öğrendim ve beni de kendi takımlarına davet ettiler, başardım kendime bir heves, bir amaç bulmuştum.

1 sene boyunca sıkı eğitim ve antrenmanlarla yelkeni ve yelkenci olmayı öğrendim. Polonya’nın Puck şehrinde düzenlenecek olan 2018 İşitme Engelliler Yelken Dünya Şampiyonasına ilk kez katılacak olan milli takıma sahilde gördüğüm arkadaşlarla seçildik. 4 kişilik takım olarak gittiğimiz şampiyonada, ilk kez katılmamızın verdiği heyecan olsun yaşadığımız bazı şanssızlıklar olsun, 11 ülke arasında 5. olduk. Bizim için gerçekten büyük başarıydı. Hatalardan ders aldık ve daha da tecrübelendik..

Dünya Şampiyonasının hemen sonrasında AdresGezgini ailesine katıldım. Aile diyorum çünkü beni sanki yıllardır orada çalışmışım gibi benimsediler. Yaklaşık 4 senedir buradayım ama sanki yıllardır burada çalışıyormuş gibiyim.


Bu yıl 27 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında yine İşitme Engelliler Dünya Yelken Şampiyonası Polonya’da gerçekleştirilecek. 4 Temmuz’dan, Polonya’ya gideceğimiz 23 Ağustos’a kadar yapılacak olan milli takım kampına katıldım. AdresGezgini ailesi bu süreçte benden hiçbir desteğini esirgemediler ve bunun için onlara çok minnettarım.


Olimpiyatlarının sonunda yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşacağım. Yeniden görüşmek üzere...

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cansu Ertürk tarafından yayınlanmıştır.

Cansu Ertürk, 1991 yılında Ankara’da doğdu. 3 aylık bebekken havale geçirdiği için işitme engelli oldu. Anadolu Üniversitesi Engelliler Entegre Yüksekokulu Grafik Tasarım ve Fotoğrafçılık bölümünden mezun olan Ertürk, Ogilvy&Mather firmasında grafik tasarımcısı olarak çalıştı ve İzmir’de yaşamak istediği için kariyer değişikliği yaparak Oyak Modern Beton’da İdari İşler Sorumlusu olarak çalıştı. Kendini “Rüzgarın Kızı” gibi hissettiğini söyleyen Ertürk İşitme Engelliler Dünya Yelken Şampiyonası’nda 5. olmuştur, hedefi 2021 yılında yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında 1. olmaktır. Spor yapmayı ve film izlemeyi çok seven Ertürk kariyerine AdresGezgini’nde devam etmektedir

Yorum Yap