BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google, Sıralama için Sosyal Medya yı Kullanıyor!

Google, Sıralama için Sosyal Medya yı Kullanıyor!

Günümüzde sosyal medya, sevdiklerimizle iletişim kurmaktan öte, bizler için müşterilerimiz ile çevrimiçi olarak bağlantıda kalmanın en iyi yollarından biri haline geldi. Sosyal medyanın büyüme hızı ve web ortamında kolayca içerik oluşturmaya imkan tanıması, aynı zamanda arama motorları için de son derece önemli. Bunun birincil nedeni ise sosyal medyadaki davranışlarımızın, müşterilerimizle ya da sevdiklerimizle kurduğumuz iletişimin arama motorlarının organize yapıları ve bilgiyi görüntülemeleri çerçevesinde önem taşıyor olması.

YouTube Google WebMaster kanalında Matt Cutts tarafından hazırlanan bir videoya göre, arama motoru lideri Google arama sıralaması için sosyal ağları kullanıyor.

Evet, Google'ın sosyal ağları gerçek zamanlı sonuçlara ulaşabilmek için kullandığı biliniyordu. Fakat Matt Cutts'ın belirttiğine göre sosyal ağlardan faydalanılarak oluşturulan Google sıralamaları, Facebook ve Twitter'da takipçi sayısı ve niteliğine göre belirlenen bir hesap saygınlığı. Peki bu ne anlama geliyor? Artık bireysel ya da kurumsal sosyal ağ hesapları daha kaliteli içerik üretmeli ve sosyal medyayı daha sosyal bir şekilde kullanmalıdırlar.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap