BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Reader'daki Rss'lerinizi 5 Adımda Dışa Aktarın

Google Reader'daki Rss'lerinizi 5 Adımda Dışa Aktarın

Google Reader'daki Rss'lerinizi 5 Adımda Dışa Aktarın

Web hizmetleri bizlere, her yerden her cihazdan ulaşılabilme gibi vazgeçilmez bir imkan sunuyor. Ancak bir web hizmeti kullanmanın avantajları kadar dezavantajları da var. Geçtiğimiz hafta Google Reader’ın başına geldiği gibi kapatılabiliyorlar ve bu durumda başka bir hizmete geçmekten başka çaremiz kalmıyor.

Google Reader’ın kapanması şüphesiz en çok blog yazarlarını, sosyal medya uzmanlarını, editörleri ve farklı kaynaklardan haberleri yakından takip edenleri üzdü. Ancak Reader’ın kapanması rss meraklıları için bir son değil. Resmi olarak 1 Temmuz’da kapanacak olan Google Reader’ın yerine kullanabileceğiniz Feedly, NetVibes, NewsBlur, FeedDemon, gibi masaüstü yazılımları da mevcut. İyi haberlerden bir diğeri de Google Reader’daki rss’lerinizi kolayca bir masaüstü rss yazılımına aktarabileceksiniz. Rss’lerinizi toplu bir şekilde aktarabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz: 1. Google Reader’ın “Reader Ayarları” sekmesine gidin. 2. “İçe aktar/Dışa aktar” sekmesini bulun ve “verilerinizi Takeout aracılığıyla indirin” seçeneğini tıklayın. 3. Sıkıştırma işleminin bitmesin bekleyin. 4. Ortaya çıkan .zip dosyasını indirin. (Bu arşivin içerisinde bir .xml dosyası bulunacak) 5. .xml dosyasını, seçtiğiniz yeni rss yazılımının içine aktarın ve kullanmaya başlayın.  

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap