BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google İçerik Ağı Reklamcılığı: Google Remarketing Nedir?

Google İçerik Ağı Reklamcılığı: Google Remarketing Nedir?

Google İçerik Ağı Reklamcılığı: Google Remarketing Nedir?

Geçtiğimiz Mayıs ayının son haftasında Google İçerik Ağı Online Reklam Stratejileri ve Medya Planlama Uzmanı Can Demirezen’i ağırladık. Google’ın sertifikalı iş ortağı AdresGezgini'ni ziyareti süresince Demirezen, Google İçerik Ağı reklamcılığından ve İçerik Ağı reklamcılığının önümüzdeki dönemde nasıl bir reklam strateji izleyeceğinden bahsetti.

Google İçerik Ağı Reklamcılığı: Google Remarketing Nedir?

İnternet temelli reklamcılığın yeni bir özelliği olan Google Remarketing, web sitenizi daha önceden ziyaret etmiş, ürünlerinizle ya da hizmetlerinizle ilgilenen kişilere doğrudan ulaşmanızı sağlayan bir Google AdWords ürünüdür. Doğru kişiler ile doğru mesajı eşleştirmenize olanak tanıyan Google Remarketing aynı zamanda, Google arama motorunda arama yapan kişilere reklamlarınızı göstermenize imkan sağlar.

google-adwords-remarketing

Google’ın temel ilkelerinden biri de kullanıcılarına hangi ilgi alanlarının çevrimiçi deneyimleri ile ilişkili olduğu konusunda açık bir görünürlük ve kontrol sağlamaktır. Bu amaç paralelinde hazırlanan Google’ın yeniden pazarlama yöntemi sayesinde, kampanyalarınız için anahtar kelime seçme özelliğiyle ilgili bilgi edinebilir veya Google İçerik Ağı’ndaki alakalı sayfalara göz atabilirsiniz.

Google’ın ilgi alanına dayalı reklamcılık anlayışının iki çeşidi bulunmaktadır.

1)      Yeniden Pazarlama: Reklamverenlerin reklamlarını, web sitelerini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılarına göstermelerine ve iletmek istedikleri mesajlarını bu kullanıcıların özel ilgi alanlarına göre düzenlemelerine olanak tanır.

2)      İlgi Alanı Kategorisine Dayalı Pazarlama: İnternet kullanıcılarının ya da potansiyel müşterilerin spor, seyahat, teknoloji gibi ilgi alanlarına dayalı olarak ulaşılmasını mümkün kılar. Örneğin, spor malzemeleri satan bir firma yeniden pazarlama yolu ile internet sitesinin spor kıyafetleri ile ilgili bölümünü ziyaret etmiş kişilere spor kıyafetleriyle alakalı ürünlerinin reklamlarını gösterebilir. Ayrıca, çapraz satış tekniği ile kayak takımları, koşu bandı gibi daha yüksek fiyatlı ürünlerinin tanıtımını yapabilir.

Potansiyel müşteriye yeniden ulaşmayı amaç edinen Google Remarketing, reklamverenlerin farklı içerik ağı kullanıcıları için yeniden pazarlama yapmalarını sağlayan bölümleme, tanımlama ve hedefleme yetenekleri sunmaktadır. Hangi kampanyalara ya da reklam formatına odaklanmış olursa olsun Yatırım Getirisi’ni (YG) arttırmak isteyen her reklamverenin kullanabileceği bir araç olan Google Remarketing, kullanıcıların daha önce ziyaret ettiği web sayfalarının türlerini temel alan, ilgi alanı kategorisine dayalı pazarlama stratejisi ile reklamlar ile kullanıcıların ilgi alanlarının eşleştirilmesi temellidir. Bu sayede internet kullanıcıları çevrimiçi deneyimlerini geliştirirken, reklamverenler de yatırım getirilerini arttırabilmektedir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap