Anasayfa | Sosyal Medya


AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi

14-02-2011

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi Facebook, sürekli yeni reklam stratejileri geliştirirken markaların sosyal ağlarda kendilerini tanıtabilmeleri için de güncellemeler yapıyor. Geçtiğimiz aylarda kullanıcı profillerine kazandırdığı yeni görünüm ile kendinden söz ettiren Facebook, hayran sayfaları için de iyileştirmeler yaptı. Geçen hafta aktif hale gelen ve Mart ayından itibaren zorunlu olacak olan bu güncellemeler ile Facebook sayfaları ile kullanıcı profilleri aynı görünüme kavuşuyor.

Markaların ve B2B pazarda hizmet veren firmaların avantaj yaratacağı yeni Facebook sayfalarındaki en önemli özelliklerden biri; artık sayfa yöneticileri ile tanışabileceksiniz! Sosyal medyanın en güçlü yanlarından biri firmanızı kişiselleştirebiliyor olmanız. Geçmişte markalar dokunulmazdı. Şimdi ise onlarla arkadaş olabiliyorsunuz. Facebook sayfa güncellemeleri sayesinde karşımıza çıkan yeni özellik topluluk yöneticileri ile tanışmamıza olanak sağlayacak!

Facebook sayfalarını kişiselleştirmek için kullanılan diğer bir ilginç değişiklik ise profil sayfanızla yöneticisi olduğunuz Facebook sayfası arasında yapacağınız seyahat! Artık isterseniz profilinizin isterseniz sayfanızın yöneticisi olabileceksiniz! Facebook sayfa uyarılarını tıpkı profillerdeki gibi sol üst kısımda alıyor ce giriş yaptığınızda sadece sayfanıza ait şeyleri görebiliyorsunuz. Bu sayede markanızı tanıtmak için kullanıcı profili açmanıza gerek kalmayacak...

Fan sayfalarının diğer sayfalar hakkında konuşuyor olması da oldukça başarılı bir uygulama. Artık markalar kendi aralarında da iletişim kurabilecek. Örneğin AdresGezgini Facebook sayfası, Google ürünlerini beğenebilecek, Google'ın yenilikleri hakkında yorumlar yapabilecek!

YORUMLAR

YORUM YAZIN

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10-11-2010

Webrazzi Summit...

Geçtiğimiz hafta Point Hotel Barbaros'ta düzenlenen ve internet, teknoloji ve dijital reklam sektörünü biraraya...

Webrazzi Summit

11-05-2011

Google AdWords ve Facebook Reklamları Arasındaki Farklar...

Çevrimiçi reklamcılık kanalları hızla artarken sürekli sorduğumuz soru: hangi kanalı kullanmalıyım? En...

Google AdWords ve Facebook Reklamları Arasındaki Farklar

17-02-2017

Google, Reklam Politikalarına Uymayan Reklamlarla Mücadele Ediyor...

Google reklamverenleri, Google AdWords Reklam Politikalarına dahil olan taklit ürünler, tehlikeli ürün veya...

Google, Reklam Politikalarına Uymayan Reklamlarla Mücadele Ediyor