BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google yeni SOS Uyarısı ile felaket durumlarında acil durum telefon numaraları, web siteleri, haritalar ve faydalı olabilecek ifadelerin çevirileri gibi bilgileri daha erişilebilir kılmayı amaçlıyor.

Devlet kurumlarından, ilk müdahalede bulunanlardan, güvenilir basın kuruluşlarından ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan sağlanan içeriklerle felaket hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak olan Google ayrıca Google Haberler, Google Haritalar, Waze ve daha pek çok Google ürünü ve hizmetinden bilgi topluyor.

Büyük bir krizin yakınındaysanız, ilgili kelimeleri Google’da arattığınız noktada devam eden bir kriz olduğunu belirten bir banner ve ardından acil durum bilgilerinin yanı sıra yararlı çeviriler ya da telefon numaraları gibi kaynakları arama sonuçlarında görebileceksiniz.

Ek olarak Google Uygulamasının en son sürümünü yükleyen kullanıcılar mobil cihazlarının ana ekranında da bildirim alabilecek.

Google'ın Krizlere müdahale amacıyla yürüttüğü bütün yöntemleri Google Crisis Response Twitter hesabından takip edebilirsiniz. 

Kaynak: 1

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap