BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google'dan Felaket Anlarında SOS Uyarısı

Google yeni SOS Uyarısı ile felaket durumlarında acil durum telefon numaraları, web siteleri, haritalar ve faydalı olabilecek ifadelerin çevirileri gibi bilgileri daha erişilebilir kılmayı amaçlıyor.

Devlet kurumlarından, ilk müdahalede bulunanlardan, güvenilir basın kuruluşlarından ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan sağlanan içeriklerle felaket hakkında detaylı bilgi akışı sağlayacak olan Google ayrıca Google Haberler, Google Haritalar, Waze ve daha pek çok Google ürünü ve hizmetinden bilgi topluyor.

Büyük bir krizin yakınındaysanız, ilgili kelimeleri Google’da arattığınız noktada devam eden bir kriz olduğunu belirten bir banner ve ardından acil durum bilgilerinin yanı sıra yararlı çeviriler ya da telefon numaraları gibi kaynakları arama sonuçlarında görebileceksiniz.

Ek olarak Google Uygulamasının en son sürümünü yükleyen kullanıcılar mobil cihazlarının ana ekranında da bildirim alabilecek.

Google'ın Krizlere müdahale amacıyla yürüttüğü bütün yöntemleri Google Crisis Response Twitter hesabından takip edebilirsiniz. 

Kaynak: 1

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap