BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords’ten Günlük Bütçe Güncellemesi

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Güncellemesi

Google AdWords’ten Günlük Bütçe Güncellemesi

Google, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren AdWords kampanya, tıklama ve dönüşüm gibi reklam hedeflerine ulaşmanız için günlük bütçe sınırını daha da genişlettiğini duyurdu. Daha önce kampanya günlük bütçelerinin %20’si oranında aşılabileceğini söyleyen Google, potansiyeli kaçırmamanız adına bu oranı %100’e çıkarttı.

Kaliteli trafiğin yüksek olduğu günlerde maliyetlerinizin 2 katına çıkmasıyla Google, düşük trafik sebebiyle reklamların çok gösterilmediği günleri telafi etmeyi amaçlamaktadır.  Bu doğrultuda reklamlarınız doğru hedef kitleye mutlaka ulaşacaktır.

Bu güncelleme ile planladığımdan daha mı çok harcama yapacağım diye soracak olursanız, aylık ücretlendirme sınırınızı aşmayacağınızı belirtmek isteriz.

Günlük reklam maliyetlerinin günlük bütçenizde belirttiğinizden farklı olduğunu görürseniz, endişelenmeyin. Aylık toplam ücretlendirmede Google AdWords Reklamları için ayırdığınız günlük bütçenin 30,4 katından ( 30 gün ) daha fazlası faturanıza yansıtılmayacaktır.

5 TL’lik günlük bütçenizin, ay içerisinde bazı günler 2 TL diğer günlerde ise 10 TL olarak dalgalandığını düşünelim. Ayın sonunda 5 TL’lik günlük bütçenizin 30,4 ile çarpımı sonucu çıkan 152 TL’den daha fazla ücretlendirilmezsiniz.

Google’ın bu yeni duyurusu ile ilgili detaylı bilgileri Google Yardım sayfasından alabilir, aklınıza takılan bütün noktaları AdresGezgini’nin alanında uzman ekibine danışabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap