BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Discovery Kampanyası İle Müşteri Ağınızı Genişletin

Discovery Kampanyası İle Müşteri Ağınızı Genişletin

Discovery Kampanyası İle Müşteri Ağınızı Genişletin

Günümüzde Google eğlence ve iletişim kaynağı bir platform haline geldi. Bu platformda markanızı potansiyel müşterilerinize en ilgi çekici mesajla sunabilirsiniz. Ads kampanyalarından size en uygunu seçerek ilerlemeniz yeterli olacaktır. Bu yazıda Discovery kampanyalarına değiniyor olacağız.

Discovery kampanyası ile müşterilerinize kolaylıkla erişebilir; reklam performansınızı arttırabilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz için markanızı ilk gördüğünde ve etkileşime geçeceği anlarda görsel içeriği yüksek ve kullanıcı tarzına uygun kişiselleştirilmiş bir reklam deneyimi sunar. Ürününüz veya hizmetinizi en iyi ifade eden görselleri, kampanya boyutlarına göre düzenleyip, başlık ve logonuzu ekledikten sonra doğru kullanıcılara doğru zamanlarda reklamlarınız gösterilecektir. Tabii ki bu aşamada bazı püf noktalar bulunmakta. Discovery kampanyalarını kullanırken; manuel teklif stratejilerini, yayınlanma yöntemlerini, görüntülenecek cihazları, yerleşim ve içeriğe dayalı hedeflemeleri, sıklık sınırı ve reklam rotasyonunuzu düzenleyemezsiniz. Bunun yerine; akıllı teklif stratejilerden markanız için en uygun seçeneği seçip bütçenizi kontrol edersiniz. Akıllı teklif; her açık arttırmada gerçek zamanlı teklifler belirlemek için Google makine öğreniminden yararlanır, bu da zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Kolayca oluşturabileceğiniz Discovery kampanyası; pazarlama hedefinize de uygun olmalıdır. Yeni potansiyel müşteriler kazanarak satış yapmak veya marka bilinirliğinizi arttırmak gibi pazarlama hedefleriniz buluyor ise bu kampanya tercih edilebilir. Bu aşamada beklentimize uygun Google kitle segmentini seçerek devam etmemiz gerekir. Örneğin; online satışları arttırarak, yeni müşteriler kazanmayı hedefliyorsanız; yeniden pazarlama, müşteri eşleştirme, özel amaç ve pazardaki kitle seçeneklerini tercih edebilir, marka bilinirliğinizi arttırmayı hedefliyorsanız; yaşamdaki önemli olaylar ve yakın ilgi alanı kitleleriyle kampanyanıza devam etmeniz firmanız için en doğru seçim olacaktır.

Google Ads hazırladığınız bu tek kampanya ile kullanıcıların favori videolarını aradığı; Youtube anasayfası / sonrakini izle feedi, Google Keşfet ve Gmail tanıtımlarında reklamlarınıza yer verir.

Discovery kampanyası oluşturmak ve Google’ın en önemli platformlarında eş zamanlı reklamlarınızı kullanıcılara sunmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Zeynep Ertuğrul tarafından yayınlanmıştır.

Zeynep Ertuğrul, 20 Eylül 1998 yılında İzmir’de doğdu. 2020 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. Stajını TRT İzmir Müdürlüğü’nde radyo programlarının sosyal medyalarını yöneterek gerçekleştirdi. Üniversite eğitimi sürerken; part-time pek çok işte çalışmasının yanı sıra mezuniyetinden sonra da müşteri ilişkilerini geliştirecek iş deneyimleri edindi. Sosyal hayatında tam bir hayvansever olan Zeynep’in bir tane de kedisi var. Sokaktakilerle de yakın arkadaş. Film ve dizi izlemekten çok hoşlanır, en sevdiği aktivite ise; sinemaya gitmektir. Dijital dünyaya olan ilgisi onu AdresGezgini ile tanıştırdı.

Yorum Yap