BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google CEO su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor!

Google CEO su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor!

Google CEO su Eric Schmidt Görevinden Ayrılıyor!

Google'da 2001 yılından bu yana CEO görevini sürdüren Eric Schmidt dün Google Resmi Blogu'nda yayınlanan bir haber ile bu görevinden ayrıldığını belirtti. Son 10 yıldır Google'ın başında olan Eric Schmidt, dünyanın en çok kullanılan arama motorunu hızla büyüyen bir şirket haline getirmişti.

Uzun zamandır Larry Page ve Sergey Brin ile şirket yönetimi hakkında konuştuklarını belirten Eric Schmidt, artık bazı değişiklikler yapmanın iyi olacağına karar verdiklerini açıkladı ve 4 Nisan 2011'den itibaren CEO görevine Larry Page'in geçeceğini söyledi.

"Google'ı, çalışanlarımızı, ürünlerimizi ve en çok da dünya üzerindeki milyonlarca insanın hayatını iyileştirme fırsatını seviyoruz."

Bu şekilde şirketin daha dinamik bir yapıya sahip olacağını düşünülen Google üst yönetiminde Eric Schmidt, Kıdemli Yönetim Kurulu Başkanı (Executive Chairman) olarak Google'daki çalışmasını sürdürecek. Yönetici Başkan olarak nerede en yüksek değeri katabilecekse oraya odaklanacağını söyleyen Eric Schmidt: "Dışarıda anlaşmalar, ortaklıklar, müşteriler ve daha geniş iş ilişkileri kuracağım. Google'ın küresel erişimine bakıldığında giderek önem kazanan hükümet ilişkileri ve teknolojik düşünce liderliği; ve içeride de Larry ve Sergey'e danışmanlık yapacağım" dedi.

Bu yeni oluşum gelecekte Google ve kullanıcıları için faydalı olacaktır. Larry Page, Sergey Brin ve Eric Schmidt on yıldan fazla bir süredir birlikte çalışıyorlardı. Son derecede yakın çalışan ve daha uzun bir süre daha birlikte çalışmayı uman Google yöneticileri; arkadaş, iş arkadaşı ve bilgisayar bilimcileri olarak birçok ortak yönleri olduğunu belirttiler. Bunların en önemlisi de teknolojinin dünyayı daha iyi bir yer haline getirme potansiyeline olan derin bir inanç.

Kaynak: An Update from the Chairman

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap