BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi

Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi

Facebook Reklamlarında Dönüşüm Takibi

Facebook reklamlarınızda yatırım getirinizi nasıl ölçeceğinizi biliyor musunuz?

2012 yılı Kasım ayında test yayınına başlayan ve bu yıl Ocak ayı sonunda tüm kullanıcıların kullanımına açılan Facebook Dönüşüm Takibi, özellikle e-ticaret siteleri, doğrudan satışa odaklanan ürün siteleri ya da oteller gibi web sitesi üzerinden satış, rezervasyon ya da sipariş alan şirketlere büyük fayda sağlıyor.


Sosyal e-ticaret şirketi Fab.com ile test edilen dönüşüm takibi sistemi Fab’a birçok yeni müşteri kazandırmış ve yeni müşteri edinme başı maliyetlerinde %39′luk bir düşüş sağlamayı başarmıştı.

Facebook Dönüşüm Takibi Nedir?

Dönüşüm takibi, Facebook kullanıcılarının reklamlarınızı gördükten sonra yaptıkları eylemleri raporlayarak reklamlara yaptığınız yatırımın geri dönüşünü ölçmenize yardımcı olacak bir sistemdir.

Facebook’un sunduğu sistem sayesinde dönüşümlerinizi takip eden kod oluşturur, bu kodu internet sitenizde dönüşümü görmek istediğiniz sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu sayfaların başvuru formu, iletişim sayfası gibi kullanıcının satın alma döngüsünün sonundayken tıkladığı sayfalar olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir başka deyişle dönüşüm takibi, reklama yatırdığınız paranın nereye gittiğini anlamanızı sağlar.

Facebook Dönüşüm Takibi Nasıl Yapılır?

Eğer siz de markanıza ait Facebook reklamlarından elde ettiğiniz dönüşümü takip etmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. Reklam arayüzünden "Dönüşüm Takibi" bölümünü seçin ve "Dönüşüm Pikseli Oluştur" sekmesine tıklayın.

dönüşüm-takibi 2. Dönüşüm pikselinize bir ad verin ve açılır menüden bir kategori seçin. dönüşüm-takibi-1 3. Otomatik olarak oluşan kodu kopyalayın ve dönüşümlerini takip etmek istediğiniz web sayfanızdaki

ile

arasına yapıştırın. dönüşüm-takibi-2   4. Kodu sitenize yerleştirdikten sonra kodun "Aktif" hale geldiğinden emin olun ve reklamınızı oluştururken "Bu reklam için internet sitemdeki dönüşümleri takip et" kutusuna tıklayıp reklam için oluşturduğunuz kodu seçin. dönüşüm-takibi-3  

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap