BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Blogları Bölüm 5: Google Bölgeler

Google Blogları Bölüm 5: Google Bölgeler

Amerika Kaliforniya'da, iki üniversite öğrencisi tarafından, küçük bir garajda yaratılan Google; bugün bütün dünyanın yakından tanıdığı ve kullandığı bir arama motoru, ötesinde de kurumsal bir markadır. Şüphesiz Google hayatımıza girdiğinden bu yana okuma alışkanlıklarımız, düşünme şeklimiz ve konuşma dilimiz değişmiştir. Google dünyası, ürünleri, reklamları, geliştiricileri ve bölge blogları ile internet kullanıcılarının dağınık halde bulabildiği tüm bilgileri tek bir kaynak altında toplayarak kullanıcılarına bilgiler sunmaya ve yeniliklerinden haberdar etmeye devam etmektedir. "Google Blogları" başlığı altında hazırladığımız beş bölümlük bu yazı dizisinin son bölümü de Google Bölge Blogları'dır. Aşağıda bu blogların ayrıntılı listesi yer almaktadır.

Latin Amerika Blogu: Google’ın Latin Amerika blogudur ve İspanyolca yayın yapmaktadır.

Afrika Blogu: Güney Sahara bölgesine özel yayın yapan bu blogda haberler, yenilikler, düşünceler ve hikayeler yazılmaktadır.

Google Arabistan Blogu: Arap kültürü ve Google Arabistan hakkında haberler düşünceler ve yeni fikirlerin yayınlandığı web günlüğüdür.

Avustralya Blogu: Avustralya kıtası için Google hakkında haberlerin ve notların yayınlandığı blogtur.

Brezilya Blogu: Brezilya bölgesi için Google ürünleri, teknolojisi ve kültürü hakkında haberlerin, bilgilerin yer aldığı Google ürün blogudur.

Çek Cumhuriyeti Blogu: Çek Cumhuriyeti için oluşturulmuş resmi Google blogudur.

Almanya Ürün Blogu: Google Almanya’dan haberler, ürünlerle ilgili yeni haberler ve bilgilerin yer aldığı Google web günlüğüdür.

Hindistan Blogu: Hindistan ve Hintliler için yaratılmış resmi Google blogudur.

İtalya Blogu: Google İtalya için hazırlanmış, İtalyanca haberlerin ve güncel bilgilerin yer aldığı Google blog sitesidir.

Japonya Blogu: Japonya için özel olarak hazırlanmış resmi Google blogudur.

Kore Blogu: Güney ve Kuzey Kore için Korece hazırlanmış Google web günlüğüdür.

Hollanda Ürün Blogu: Google Hollanda hakkında bilgilerin ve ürün haberlerinin yer aldığı blogtur.

Yeni Zelanda Blogu: Bu blogta Yeni Zelanda haberlerini ve Google’dan bilgi ve notları bulabilirsiniz.

Polonya Blogu: Google teknoloji haberlerinin, ürünlerin ve kültürel bilgilerin yer aldığı Google Polonya blog sayfasıdır.

Rusya Blogu: Google ürünlerinin, teknoloji ve kültürünün Rus dilinde ve Rusya üzerinden yayınlandığı Google blogudur.

İspanyolca Ürün Blogu: İspanyolca konuşanlar için hazırlanmış bu blogta Google ürünleri hakkında haberler, ipuçları ve ürün güncellemeleri yayınlanmaktadır.

Tayland Blogu: Tayland için hazırlanmış resmi Google web günlüğüdür.

Ukrayna Blogu: Ukrayna için hazırlanmış, Google haberlerinin yer aldığı blogtur.

2006 yılında Google’un YouTube’u satın almasıyla YouTube de bir Google ürünü olarak yayın yapmaktadır. Bu sebeple YouTube internet sitesinin bölgelere göre blogları bulunmaktadır. Aşağıda bu sitelere ulaşabileceğiniz bir liste hazırlanmıştır.

YouTube Blogu: Avustralya

YouTube Blogu: Brezilya

YouTube Blogu: Kanada

YouTube Blogu: Fransa

YouTube Blogu: Hindistan

YouTube Blogu: İrlanda

YouTube Blog: Japonya

YouTube Blogu: Kore

YouTube Blogu: Yeni Zelanda

YouTube Blogu: İngiltere

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap