BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Arama Sonuçlarında Instagram ve TikTok Videoları Gösterilecek

Google Arama Sonuçlarında Instagram ve TikTok Videoları Gösterilecek

Google Arama Sonuçlarında Instagram ve TikTok Videoları Gösterilecek

Google, aramalarında TikTok ve Instagram videolarını da gösterecek. Google'da hayata geçirilecek olan özellik, kullanıcılara daha fazla eğlence ya da kolayca alakalı bilgiliyi sunarken, Google'a da kullanıcıları daha uzun süre tarayıcıda tutma avantajı sağlamış olacak.

Google, bu yeni adım ile birlikte sosyal medya platformlarının güçlü isimlerini arama motoruna tam uyumlu getirmeyi amaçlıyor. Şimdilik biz bu yeni özelliği sadece gelen görüntüler ile inceleyebiliyoruz. Bu kısa videolar arama sonuçlarının en başına ‘Kısa videolar’ şeklinde bir bölüm olarak yerleştirilecek. Kullanıcılar Google'da kısa videolar ile ilgili bir içerik arattıklarında, bu bölüm kendiliğinden beliriyor ve kullanıcılara TikTok ve Instagram gibi platformlardaki videoları gösteriyor.

Google artık Youtube odaklı kalmayıp, mobil sosyal medya platformlarına da şans vermeye başlamış gibi görünüyor. Bu durum aslında Google için önemli bir değişime adım attığının işareti.

Kısa Videoları Nasıl İzleyeceğiz?

Instagram ve Tiktok içeriklerinden kesitler olan bu kısa videolar, arama sonuçlarının en üstünde gösteriliyor. İçerikler ilginizi çekip, videolara tıkladığınız durumda ise TikTok ve Instagram'ın web sürümüne yönlendirilmiş oluyorsunuz. Böylelikle uygulamalara yönlendirilmeyen kullanıcılar web'de kalmaya devam edecekler ve gelen trafik azalmamış olacak. Arama sonuçlarına geri dönmek isterseniz geri tuşuna basmanız yeterli oluyor. Daha sonra tekrar arama sonuçlarına gezinmeye devam edebileceksiniz.

Google, bu yeni özellik ile kullanıcıların arama sonuçları arasında sıkılmadan dikkat çekici içeriklerle gezinmesini sağlamış olacak. Tabii aynı zamanda kullanıcıların tarayıcıda daha uzun süre kalmaları konusundaki hedeflerine büyük katkı sağlayacağı kesin.

Bu özellik şimdilik sınırlı sayıda kullanıcıya açık olacak. Ayrıca sadece Google uygulamasında ve mobil tarayıcıda yayına alınacak. Henüz çok yeni ve geliştirme aşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki zaman zarfında zengin video içerikleriyle ve daha kapsamlı bir hale kavuşmasını bekleyeceğiz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Çağla Yılmaz tarafından yayınlanmıştır.

Çağla Yılmaz, 16 Haziran 1994 yılında doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Matematik Bölümü' nden 2018 yılında mezun oldu. Eğitimi devam ederken etüt merkezinde öğretmenlik yaptı ve özel matematik dersleri verdi. 2013 yılında iki ay İngiltere'de kalarak Cambridge Embassy English Dil Okulu'ndan sertifika aldı. Ayrıca 2018 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi pedagojik formasyon sertifikasını da aldı. Mezun olduktan sonra İstanbul'da JPMorgan Bankası'nın hazine bölümünde staj yaptı. Daha fazla gelişime açık ve teknolojiyle iç içe olan bir sektörde ilerlemek istediğine karar verdi ve AdresGezgini ekibinde yer almak istedi. Seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok seviyor. Olabildiğince çok ülke görüp keşfetmekten farklı kültürleri ve yaşam tarzlarını gözlemlemekten ve öğrenmekten keyif alıyor. Boş zamanlarında konserlere gitmeye, ailesiyle ve arkadaşlarıyla sevdiği yerlerde zaman geçirmeye, kitap ve şiir okumaya çalışıyor.

Yorum Yap