BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Arama Sonuçlarına “Takip Et” Butonu

Google Arama Sonuçlarına “Takip Et” Butonu

Google Arama Sonuçlarına “Takip Et” Butonu

Kullanıcıların, diledikleri her konuda derinlemesine bilgi edinmek için başvurdukları ilk adres olan Google, uygulamada yaptığı yeni güncellemeyle arama sonuçlarında kişiselleştirilmiş sonuçlar göstereceğini ve "Takip Et" butonu eklediğini duyurdu.

Çoğumuzun ortak sevinçleri, ihtiyaçları ve beklentileri olsa da her birimizin tutkularının, ilgi alanlarının ve hedeflerinin yanındaki kişiyle tamamen aynı olamayacağı fikriyle geliştirilen bu güncelleme ile Google, aklınızda bir soru yoksa bile daha önceki arama sorgularınıza dayanarak ilgilenebileceğinizi düşündüğünüz arama sonuçlarını önünüze çıkaracak. 

Google uygulamasında arama sonuçlarınıza uygun olarak çıkan, haberler, yeni müzikler, öyküler ve daha pek çok şey içeren kartları görmekle kalmayıp aynı zamanda çevrenizde ve dünyada olan olaylarla ilgili de bilgiler bulabileceksiniz. Google uygulamasını ne kadar sık kullanırsanız, ana sayfanızın çok çeşitli konulardaki ilgi alanlarınızı yansıttığını fark edeceksiniz. Fotoğrafçılıkla ve ara sıra da olsa sporla ilgileniyorsanız ana sayfanızda bununla ilgili konular göreceksiniz. İlgi alanınıza girmeyen konuları da ana sayfadan çıkarmak oldukça kolay. Sayfada beliren karta hafifçe vurarak kaldırabilir veya Google uygulama ayarlarınızı ziyaret ederek gerekli düzenlemeyi yapabilirsiniz. 

Ek olarak dizi, film, spor takımı veya sevdiğiniz müzisyenlerin de dahil olduğu belirli arama sonuçlarının yanında göreceğiniz "Takip Et" butonu sayesinde ana sayfanızda tamamen kendi tarafınızdan seçilen güncellemeler ve hikayeler görebileceksiniz.

 

 

Şimdilik Android işletim sistemi için yayınlanan güncellemenin yakın zamanda iOS işletim sistemli telefonlara da geleceği ve tüm dünyada yayına gireceği söyleniyor.

Kaynak: 1

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap