BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Alışveriş Reklamlarıyla Hedef Kitlenize Ulaşın

Google Alışveriş Reklamlarıyla Hedef Kitlenize Ulaşın

Google Alışveriş Reklamlarıyla Hedef Kitlenize Ulaşın

Ürünlerinizi doğru bir hedef kitleye ulaştırmak, web sitenize veya mağazanıza gelen tüketici sayısını artırmak ve daha nitelikli potansiyel müşterilere ulaşmak için Google Alışveriş kampanyalarını kullanabilirsiniz. 

Google Alışveriş reklamlarını kullanmak için yapmanız gereken tek şey AdresGezgini Google AdWords Hesap Yöneticileri ile iletişime geçmek. AdresGezgini ekibi, potansiyel müşterilerinizin ürünlerinizi arama sonuçlarında kolayca görebilmesi için Google’da reklamlar oluşturmaktan memnuniyet duyacaktır. Bu reklamlarda ürün fotoğrafı, başlık, ürün fiyatı, mağaza adı ve daha fazla bilgi paylaşabilirsiniz. Potansiyel müşterileriniz reklamınıza tıklamadan evvel ürünleriniz hakkında detaylı bilgiyi ilk bakışta görebildikleri için size daha kaliteli bir potansiyel satış imkanı sağlar. 

Google Alışveriş Reklamlarının Faydaları Nedir?

Daha fazla trafik sağlarsınız: Ürünlerinizle ilgili aramalarda aynı yerde gösterilen metin reklamlarla kıyaslanan alışveriş reklamlarının tıklama oranlarının iki veya üç kat oranında daha yüksek olduğu gözlemlenmektedir.

Daha nitelikli potansiyel müşterilere ulaşırsınız: Google alışveriş reklamları aracılığıyla ürününüze gerçekten ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerin satın alma kararlarını olumlu yönde etkilemek için ürün bilgilerinizi doğrudan reklamlarınıza yerleştirebilirsiniz. 

Perakende merkezli kolay kampanya yönetimi sağlarsınız: Alışveriş reklamları, reklamlarınızı alakalı aramalarda göstermek için anahtar kelimeler yerine Merchant Center veri feed'inizde tanımladığınız ürün özelliklerini kullanır. Böylece ürün stoğunuza doğrudan AdWords’te göz atabilir ve teklif vermek istediğiniz ürün grupları oluşturabilirsiniz.

Dijital dünyada daha geniş bir alanda varlık gösterebilirsiniz: Belirli bir kullanıcı araması için birden fazla alışveriş reklamınız görüntülenebilir ve uygunsa aynı zamanda bir alışveriş reklamı ile bir metin reklam da görünebilir. Bu, tek bir ürün için arama yapan tüketicilerin özelinde erişimin iki katına çıkabileceği anlamına gelir.

Güçlü raporlama özelliğinden kolayca faydalanabilirsiniz: Google alışveriş reklamları aracılığıyla tüketicilerin beğenisine sunduğunuz ürünlerini istediğiniz herhangi bir düzeyde nasıl performans gösterdiğini öğrenebilirsiniz. Yalnızca ürün görünümünüzü filtreleyerek belirli bir ayakkabı markasının kaç tıklama aldığını yeni ürün grubu açmanıza gerek olmadan görebilir, gösterim payı verileri ve Teklif Simülasyon Aracı ile büyüme fırsatlarını belirleyebilirsiniz. Google alışveriş reklamları için AdresGezgini ile çalışmaya başladığınızda Google Data Studio’da oluşturulan haftalık ve aylık raporları anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap