BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • 5 Maddede Dijital Pazarlamanın Geleceği

5 Maddede Dijital Pazarlamanın Geleceği

5 Maddede Dijital Pazarlamanın Geleceği

Başarılı bir pazarlama stratejisi planlamak için geleceği öngörmek gereklidir. Dijital dünyadaki değişimleri gözlemlemek ve bunlara yönelmek uzun vadede verim alabilmeyi sağlar. Bugünkü dijital dünya verileri bizim gelecekteki yatırımlarımıza faydalı bir şekilde yol gösterecektir. 

1) Online Harcamaların Yükselişi

2020 yılına gelindiğinde online platformlarda ABD’deki harcama 120 milyar dolara yaklaşacak. Geleneksel ve yeni medya karşılaştırıldığında, dijital pazarlama harcamaları toplam medya harcamalarının neredeyse yarısını temsil ediyor.

2) Kullanıcı Yorumlarının Önemi 

Satın alma kararlarını büyük ölçüde kullanıcı yorumlarının tetiklediği bilinmektedir. Tüketicilerin yüzde 92’si bir şirketin, ürünün veya hizmetin kalitesi hakkında daha iyi bir fikir edinmek için çevrimiçi incelemeleri okuyor. Tek bir yıldız ile dijital platformlardaki puanınızı iyileştirmek, gelirinizin yüzde 5 ila 9 arasında artmasına neden oluyor.

3) Görüntülü Reklamların Artışı

Günümüzde, görüntülü reklam harcamaları yalnızca şirket başına ortalama 8,872 ABD dolar iken 2021 yılına kadar bu rakamın 10,820 dolara yükselmesi bekleniyor. Kullanıcılarla daha iyi etkileşim kurmak için reklamlar daha özelleştirilmiş ve etkileşime açık olması öngörülüyor.  Görüntülü reklamlar farkındalık yaratmamızı sağlar. Kullanıcı değerlendirmeye alır, satın alma gerçekleşir ve en önemlisi sadakat sağlanır.

4) Sosyal Medya Reklamlarının Önlenemez Yükselişi

Sosyal Medya reklamlarının gelecekte dijital pazarda hükmedeceği öngörülüyor. Bu güçlü platformda kullanıcı deneyimlerinin önemi çok büyük ve içerikler her geçen gün artmaktadır. Kullanıcılar birçok ürünü ve hizmeti sosyal medya hesaplarından aratıp erişmektedir.

5) Video İçerik Yüklemeleri ve Reklam Harcamalarının 2 Katına Çıkması

Video içeriklerin 2019 yılında tüm web trafiğinin %80’inden fazlasını oluşturacağı öngörülmektedir. Günümüzdeki trendler incelendiğinde 2021 yılına kadar, dijital video harcamalarının gitgide artarak iki katına çıkması bekleniyor. Çevrimiçi olarak geçirilen zamanın üçte biri video içerik izlemeye ayrılıyor. YouTube’a göre, mobil video tüketimi her yıl %100 oranında büyüyor. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap