BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Sertifikalı Ajansları ve Reklamverenleri ile İlgili Yeni Düzenlemeler

Google AdWords Sertifikalı Ajansları ve Reklamverenleri ile İlgili Yeni Düzenlemeler

Google AdWords ekibi, reklamverenlerin çevrimiçi pazarlama ve internet reklamcılığı deneyimini en iyi şekilde yaşayabilmesi için üçüncü parti ortakları ve reklamverenlerle ilgili yeni bir çalışma stratejisi geliştiriyor.

Bugün, Google AdWords Resmi Blogu'nda üçüncü parti ortaklarının, müşterilerine AdWords hakkında rapor ve bilgi sağlama yöntemlerinde meydana gelecek bazı değişiklikler duyuruldu. Eğer AdWords kampanyanızı yönetmek için üçüncü parti bir Google AdWords Ortağı ile çalışıyorsanız, AdWords reklam bütçenizin ne kadar olduğunu ya da ne kadar harcama yapmış olduğunuzu, reklamlarınızın ne kadar süre ile yayınlandığını ve kaç defa tıklandığını öğrenmeniz, bu konular hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Tüm bu konular hakkında detaylı bilgi edindiğinizi resmi olarak belgelemek isteyen Google AdWords yönetimi, Şubat 2011 tarihinde yürürlüğe girecek birtakım düzenlemeler ve anlaşmalar hazırlamaktadır.

Google’ın bu konuda henüz nasıl bir çalışma yürüteceği bilinmese de Google AdWords resmi blogunda yayınlanan haberde; AdWords ortaklarının reklamverenler için yürüttükleri reklam kampanyaları hakkında, reklamverenlerine detaylı bilgiler hazırlamaları ve bu konularda düzenlemeler yapmaları için belli bir süre tanınmıştır.

Bugün neredeyse bütün üçüncü parti ortakları, reklamverenlere sadece bu temel bilgiyi sağlamaktadırlar. Ancak sistemlerinde değişiklik yapmaları  için yeni gereksinimleri yerine getirebilmeleri adına altı aylık bir süre verilmiştir ki hazırlık için yeterince zamanları olsun. İlerleyen aylarda gerekli detaylar da paylaşılacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap