BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail üzerinden para gönderip alabilme özelliğini kullanıma sundu. Android kullanıcıları hem web arayüzü hem de mobil uygulama üzerinden, Gmail'de e-posta'ya dosya ekler gibi para gönderip para talebinde bulunabilecek.

Gmail üzerinden para gönderip alma işlemleri Google Cüzdan entegrasyonu ile yapılabilecek. Bu yeni özelliği kullanabilmek için kullanıcıların uygulamaya özel bir eklenti kurması, hesaba kayıtlı ve tanımlı bir banka hesabının olması gerekiyor.

Send-money_blog_medium

Kalabalık bir arkadaş grubuyla yemeğe gittiğinizi düşünün. Bütün o hesap ödeme karışıklığına son verecek şekilde bir e-posta'nın ekle bölümüne "Para gönder" seçeneğini işaretlemeniz ve yollayacağınız miktarı seçmeniz yeterli olacaktır. Mail'le birlikte gönderdiğiniz miktar da karşı tarafın banka hesabına gönderilmiş oluyor.

Şimdilik sadece Amerika ve Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu özelliğin Türkiye'de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: support.google.comandroidguys.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap