BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Gmail Para Gönderme Özelliğini Kullanıma Sundu

Google, Gmail üzerinden para gönderip alabilme özelliğini kullanıma sundu. Android kullanıcıları hem web arayüzü hem de mobil uygulama üzerinden, Gmail'de e-posta'ya dosya ekler gibi para gönderip para talebinde bulunabilecek.

Gmail üzerinden para gönderip alma işlemleri Google Cüzdan entegrasyonu ile yapılabilecek. Bu yeni özelliği kullanabilmek için kullanıcıların uygulamaya özel bir eklenti kurması, hesaba kayıtlı ve tanımlı bir banka hesabının olması gerekiyor.

Send-money_blog_medium

Kalabalık bir arkadaş grubuyla yemeğe gittiğinizi düşünün. Bütün o hesap ödeme karışıklığına son verecek şekilde bir e-posta'nın ekle bölümüne "Para gönder" seçeneğini işaretlemeniz ve yollayacağınız miktarı seçmeniz yeterli olacaktır. Mail'le birlikte gönderdiğiniz miktar da karşı tarafın banka hesabına gönderilmiş oluyor.

Şimdilik sadece Amerika ve Avrupa ülkelerinde geçerli olan bu özelliğin Türkiye'de ne zaman kullanıma sunulacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: support.google.comandroidguys.com

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap