BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Marka Bilinirliğini Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Marka Bilinirliğini Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Marka Bilinirliğini Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Marka Bilinirliği Nedir?

Marka Bilinirliği kısaca, firmanızın, ürün yada hizmetlerizin müşterilerin akıllarında yer bırakmalarını sağlamak için yaptığınız çalışmaların bütünüdür.

Marka Bilinilirliği İçin Uygulanması Gereken Adımlar

 

 

İçerik Pazarlamaya Önem Verin

Belirli düzende sürekli bir biçimde içerik üretimi uygulamak marka bilinirliğinizi artırma noktasında ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Dolayısı ile marka bilinci kurgunuz için ele alacağınız ilk aşama içerik pazarlama olmalıdır. Çünkü düzenli ve kaliteli içerik üretimi internetteki marka bilinirliğinizi güçlendirip görünürlüğünüzü daha yukarılara çıkartmanıza yardımcı olur.

Düzenli ve Kaliteli Sosyal Medya Paylaşımları Oluşturun

Marka Bilinirliği için etkili bir başka unsur düzenli ve kaliteli Sosyal Medya paylaşımlarıdır. Ancak sürekliliği sağlamalı ve kaliteye özen göstermek gerekir. Bu sayede mevcut takipçi kitlenize markanızın güvenilirliğini ifade etmeye çalışırken, uyguladığınız süreklilik ile yeni kitlelere ulaşmanızda mümkün olacaktır. İnsanlar markanız tarafından sürekli ve düzenli paylaşım yapıldığını görünce güvenirliliğiniz artıcak ve bunu kalite seviyesi olarak algılayacaktır.

Sosyal Sorumluluk Projelerine Katkıda Bulunun

Marka bilinirliği artırma konusunda arka plana atılmaması gereken bir diğer husus sosyal sorumluluk projeleridir. Marka imajınıza uygun sosyal sorumluluk projelerine katılmanız marka bilinirliliğinize beklemediğiniz ek katkılar da bulunacaktır.

Farklı Dijital Reklam Kanalları Kullanmaya Özen Gösterin

Google Ads ya da Facebook platformlarına reklam vermek ürün satışınızı ve etkileşim oranını arttırmak için etkili yöntemlerdir. Farklı platformlar üzerinden reklam gösterimi yapmak marka bilinirliği açısından fayda sağlıcaktır. Farklı platformlar üzerinden reklam kampanyalarını yayınlamanız potansiyel müşteri kitlenizden farklı kitlelerin markanızla ilgili içerikleri görerek markanızın bilinirliğine katkıda bulunacaktır.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Atakan Akbaş tarafından yayınlanmıştır.

Atakan Akbaş, 27 mart 1997 yılında İzmir'de doğdu. 2021 yılında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Ekonometri Bölümü'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Arçelik Pazarlama A.Ş' de mali işler departmanında proje asistanı stajyeri olarak deneyimler kazandı. Lise yıllarında amatör olarak lisanslı futbol oynadı. Ayrıca yüzme ve bisiklet spor dallarına her zaman ayrı bir ilgi gösterdi.

Yorum Yap