BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google Ads'in Yeni Özelliği: Metin Okuma

Google Ads'in Yeni Özelliği: Metin Okuma

Google Ads'in Yeni Özelliği: Metin Okuma

Medyada kullanılabilecek birden çok medya öğesi mevcuttur fakat bunların hepsi aynı anda kullanılamamaktadır. Örneğin, internet ve televizyonda; ses, görüntü, yazı aynı alanda kullanılırken radyoda sadece ses kullanılır. Ancak bu üç medya öğesinin ortak noktası ise sestir. Bu sebeple reklam yayınlarken kullanıcıların dikkatini çekme ve harekete geçmelerini sağlama konusunda ses en güçlü araçtır.

YouTube'dan alınan sonuçlara göre müzik, ses efektleri ve seslendirme gibi medya öğeleri kullanıcıların dikkatini çekme ve harekete geçmelerini önemli derecede etkilediği belirledi. YouTube bundan yola çıkarak her reklamın seslendirilmesinin kolay ve hızlı olması için yapay zeka tarafından desteklenen metin girişlerini doğal konuşmalara dönüştüren yeni bir özellik sağlıyor. İnsan sesine çok yakın ve reklamcılıkta kullanılabilmesi için her ayrıntı geliştirilmiş durumda. Aynı zamanda her sektörde kullanılabilmesi için çeşitli sektör ve marka karakterlerindeki yaygın seslendirme stillerini belirlemek için metin yazarları ve reklam profesyonelleriyle iş birliği yapılmış.

Google Ads'in sağladı bu yeni özellik öğe kitaplığında bulunuyor. Bu özelliği kullanmak ise çok kolay. Komut dosyanızı yazıp tercih ettiğiniz sesi seçmeniz yeterli. Sadece tek bir tıklamayla seçtiğiniz seslendirmeyi videonuza yerleştirebilirsiniz. Hangi sesin sizin için daha uygun olduğunu bulmak için farklı komut dosyaları veya  birden fazla farklı ses seçeneği deneyebilirsiniz.

Şu an için; Filipince, Fransızca, Hintçe, Endonezce, Korece, Malezya dili, Mandarin, İspanyolca ve İsveççe dil seçenekleri mevcut. Ancak endişe etmeyin yakında farklı dillerin ekleneceğini de düşünüyoruz. Bu yeni özelliği kullanmak için biz de çok heyecanlıyız.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Melis Altıparmak tarafından yayınlanmıştır.

Seçil Melis Altıparmak Haziran 1996'da Eskişehir'de doğdu. Lisans eğitimi İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Matematik (İngilizce) bölümünde tamamladı. Üniversite süresince SQL, Python programlama dilleri eğitimini aldı. Yıl sonlarında Bosch Termoteknik ve İzgören Akademi kurumlarında Bilgi İşlem departmanında yaptığı stajlarla kendini Power BI ve SAP programlarında geliştirdi. Veri ve raporlama alanına olan ilgisi nedeniyle AdresGezgini’nde Veri Analiz Uzmanı olarak göreve başladı.

Yorum Yap