BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Gerçek Dünyada Google Analytics: Müşterinizin deneyimi neye benziyor?

Gerçek Dünyada Google Analytics: Müşterinizin deneyimi neye benziyor?

Gerçek Dünyada Google Analytics: Müşterinizin deneyimi neye benziyor?

Yeni yıl yaklaşırken tüm dünyada bir alışveriş çılgınlığı başladı. Herkes sevdiklerine, ailelerine hediyeler alıyor, tatile çıkmadan önce son defa eksiklerini kontrol ediyor. Modern insanın ne yazık ki alışveriş merkezlerini bir tam tur gezebilecek kadar bile vakti yok. O yüzden çoğumuz websitelerinden ve dijital pazarlardan ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz.

 

Potansiyel müşterileriniz dijital raflarınızda aradıkları şeye kolayca ulaşabiliyorlar mı?

Maalesef, birçok internet kullanıcısı websitelerinin dağınık tasarımından dolayı alışverişlerini tamamlamadan çarpı işaretine basarak uzaklaşıyor. Analytics gibi araçlarla potansiyel müşterilerinizin hangi noktalarda sitenizden çıktığını görebilir, bu kişilerin satın alma döngüsünü tamamlamaları ve alışveriş deneyimlerinden tatmin olmaları için gereken adımları tamamlayabilirsiniz.

Google Analytics ekibi yeni yıl süreci için web sitenizde gereken adımları tamamlayabilmenizi sağlayacak eğlenceli videolar hazırladı. Aşağıdaki videolar, gerçek dünyada web site kullanıcılarınızın tepkisini gözler önüne seriyor.

Müşterilerinizin dikkatini ne dağıtıyor?

Yanlışlıkla da olsa, müşterilerinizin web sitenizde bir ürün inceledikten ve satın alma kararı verdikten sonra onların bu deneyimlerini kabusa dönüştürecek engeller yerleştirdiniz mi?

Açılış sayfalarınızın müşterilerinizin beklentileri ile uyumlu olduğundan ve AdWords reklamlarınızdaki metinlerin ziyaretçilerinizin yönlendirildiği sayfa ile eşleştiğinden emin olun.

Sevdiğiniz bir sütü bulmak ne kadar zor olabilir ki? Sitenizdeki bir arama kutusu altın madeni kadar değerlidir. Çünkü kullanıcıların sitenizde yaptıkları her arama, size neyi aradıklarını kendi kelimeleri ile açıklar. Kullanıcılarınızın sitenizde istedikleri bir ürünü arayıp bulmalarını zorlaştırıyor musunuz?

Oli’nin kahvaltılık bir şeyler ararken yaşadığı sıkıntılara bir göz atın.

Ziyaretçileriniz satın almanın hangi aşamasında sitenizden çıkıyor?

Sitenizdeki ürün sayfalarınızdan bazıları diğerlerinden daha fazla mı trafik sağlıyor? Bu sayfaların hangileri olduğunu keşfedin ve kargo seçenekleri, tüketici yorumları gibi diğer sayfalarda yer alan eksikleri tamamlayın.

Kaynak: Google Analytics Blog

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap