BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Firmanızın LinkedIn Sayfasında Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Firmanızın LinkedIn Sayfasında Etkileşim Nasıl Arttırılır?

Firmanızın LinkedIn Sayfasında Etkileşim Nasıl Arttırılır?

LinkedIn'de marka takipçileri markaları, onlara iş hayatında faydalı olacak bilgiler alma beklentisiyle takip ediyor ve diğer kullanıcılara göre 8 kat daha fazla ziyaret ediyorlar. Son yapılan bir araştırmaya göre marka takipçilerinin %50'si LinkedIn'de profesyonel olarak bağlantı kurduğu markanın ürün ve hizmetlerini satın almaya meyilli oluyor. Bu sonuç LinkedIn sayfanızın, bağlantılarınızı kuvvetlendirebileceğiniz, etkileşim yaratabileceğiniz ve nitelikli müşterilere ulaşabileceğiniz önemli bir araç olduğunu gösteriyor.

Sizlere sayfanızın kalitesini arttırarak, bağlantılarınızı kuvvetlendireceğiniz 5 kısa yöntem öneriyoruz. 1) Grupları inceleyin LinkedIn'de zamanınızı rakiplerinizin yaptıklarını araştırmak yerine, hedef kitlenizle etkileşime geçeceğiniz gruplara harcamalısınız. Böylece en çok beğenilen, tartışılan ve konuşulan konunun hangisi olduğunu görebilir fikir sahibi olabilirsiniz. Ek olarak, hangi konular ve sorunların daha çok etkileşim yarattığı konusunda spesifik araştırmalar yapabilirsiniz. Bunun için hedef kitlenizin bulunduğu grubun sol tarafındaki "arama yapın" kısmında ilgilendiğiniz konuya göre tartışmaları inceleyebilirsiniz.

adwords

Grup istatistiklerinden de aylık bazda en çok etkileşim yaratan konuları ve tartışmaları gözlemleyebilir, bir veri deposu oluşturabilirsiniz.

2) Sık sık güncelleme yapın 

LinkedIn'den açıklanan son verilere göre sabah paylaşımları profesyonel kullanıcılar ile etkileşime geçmek için en verimli olanlarıdır. Görünürlüğü ve etkileşimi arttırmak için güncellemeleri planlayabilirsiniz. Bu planlamayı yapabilmek için HootSuite gibi, bilgisayar başında olmadığınız zamanlarda otomatik olarak güncelleme paylaşacak olan araçları kullanabilirsiniz. Bu sayede şirkette olmadığınız zamanlarda, hafta sonlarında ve gece geç saatlerde paylaşımda bulunabilirsiniz. Bu tarz otomatik güncelleme paylaşan sistemleri kullanmak hiç giriş yapmamanız anlamına gelmemelidir. Sık sık sayfanıza girip takipçilerinizin düşüncelerini, yorumlarını ve nelerin etkileşim aldığını kontrol etmelisiniz.

3) Güncellemelerinizi zenginleştirin Paylaşımlarınıza Resim,Dosya,Soru,Link,Slayt ve benzeri içerikler koymak her zaman daha dikkat çekici ve etkileşim yaratıcı olacaktır. Hedef kitlenizi ilgilendirecek ilginç içerikler paylaşmak size ekstra bir getiri sağlar. Bunları yaparken uzun ve sıkıcı içerikler girmekten kaçının, az ve öz olun. Ayrıca firmanızın ana sayfasında da size özel sabit bir kapak resmi ve firmanızın kısa bir tanıtımı yer almalıdır.

İpucu 1: Tanıtım kısmına yazacaklarınız Google aramalarında sıranızı etkileyecektir. Bu sebeple yazdıklarınız Google aramalarından daha fazla kişiyi sayfanıza yönlendirebilir.

İpucu 2: LinkedIn'in hedefleme özelliği belirli kişiler için spesifik paylaşımlarda bulunmanızı sağlar. Sektör, pozisyon, çalışma durumuna göre özel hedefleme yaparak teklifler sunabilirsiniz. Örnek olarak takipçileriniz arasında sadece çalışmayan kişileri hedefleyerek bir iş ilanı yayınlayabilirsiniz.

target

 

4) Firmanızın LinkedIn sayfasını web sitenizde belirtin

Bağlantılarınızı arttırmanın bir diğer yolu da firmanızın web sitesinde ve e-mail imzalarında LinkedIn sayfanızı paylaşmaktır. Bu, potansiyel müşterilerinizi sayfanızdan haberdar eder ve takipçi sayınızı arttırır. Web sitenize LinkedIn butonu eklemek için developer.linkedin.com adresini tıklayıp gerekli kodu edinebilirsiniz.Mevcut müşterilerin ürün hakkında yorumları ve kullanıcı tavsiyelerini sayfanızda paylaşmak da güvenirliğinizi arttırır.

İpucu: Kullanıcı tavsiyelerini uzun ya da kısa tutarak alacağınız etkileşimleri ve ziyaretçilerin özelliklerini (sürekli takipçi veya yeni takipçi) test edebilirsiniz.

follow

5) Tavsiyeleri kullanın LinkedIn tavsiye reklamları ürün ve hizmetlerinizi hedef kitleye pazarlamanıza olanak sağlar. Bu reklam kampanyaları sayfa trafiğinizi yükselterek etkileşiminizi arttıracaktır. Ayrıca kullanıcılar ürün&hizmetinizi her tavsiye ettiğinde bu otomatik olarak o kişinin takipçilerine gözükecektir. Bu sebeple takipçileriniz ve hatta çalışanlarınızdan tavsiye istemekte çekinmeyin.

Hewlett- Packard tavsiye reklamlarını kullanarak sadece birkaç haftada 20,000 takipçi 2,000 ürün tavsiyesi ve 500,000 viral güncelleme kazanmıştır. LinkedIn tarafından büyük örnek teşkil eden bu kampanyanın ayrıntılarını bu adresten inceleyebilirsiniz.

HP

Bu yöntemleri tutarlı bir şekilde uyguladığınız zaman sayfanızın etkileşim yaratması kaçınılmaz olmaktadır. Bu etkileşimle marka bilinirliğinden satış rakamlarına kadar birçok avantajı elde edebilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap