BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'un yeni reklam türü Collections, video, slayt gösterisi veya görsel formatını bir ürün kataloğuna çevirme özelliğine sahip. Facebook, kullanıcının haber kaynağında gösterilen resim veya videonun altında 4 adet ürün fotoğrafı gösteriyor. Kullanıcı reklama tıkladığında 50 adet ürünün yer aldığı ürün kataloğu ile karşılaşıyor. Ürün kataloğuyla karşılaşan kullanıcı dilediği ürünün üzerine tıklayarak satıcının web sitesine veya mobil uygulamasına yönlendiriliyor.

Facebook Collections Reklamları aracılığıyla:

Mobil ortamda ürün keşiflerini artırın: Daha ilgi çekici bir deneyim için video veya görüntüleri alakalı ürünler ile eşleştirebilirsiniz.

Mobil cihazlarda iyi bir deneyimi yaşatın: Reklamınızı tıklayan kullanıcılar, Facebook uygulamasından ayrılmadan hızlı yüklenen, tam ekran bir deneyimle daha fazla ürüne göz atabilir.

Talebi satışa dönüştürün: Ürün veya hizmetinizle gerçekten ilgilenen müşterileri web sitenize veya uygulamanıza yönlendirerek satın almaya teşvik edebilirsiniz.

Mobil kullanım oranının her geçen artmasıyla birlikte mobil satışları artırmak ve iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlayan bu reklam türü e-ticaret siteleri için oldukça ideal görünüyor.

Facebook reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

   

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap