BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'tan Ürün Odaklı Bir Reklam Türü: Collections

Facebook'un yeni reklam türü Collections, video, slayt gösterisi veya görsel formatını bir ürün kataloğuna çevirme özelliğine sahip. Facebook, kullanıcının haber kaynağında gösterilen resim veya videonun altında 4 adet ürün fotoğrafı gösteriyor. Kullanıcı reklama tıkladığında 50 adet ürünün yer aldığı ürün kataloğu ile karşılaşıyor. Ürün kataloğuyla karşılaşan kullanıcı dilediği ürünün üzerine tıklayarak satıcının web sitesine veya mobil uygulamasına yönlendiriliyor.

Facebook Collections Reklamları aracılığıyla:

Mobil ortamda ürün keşiflerini artırın: Daha ilgi çekici bir deneyim için video veya görüntüleri alakalı ürünler ile eşleştirebilirsiniz.

Mobil cihazlarda iyi bir deneyimi yaşatın: Reklamınızı tıklayan kullanıcılar, Facebook uygulamasından ayrılmadan hızlı yüklenen, tam ekran bir deneyimle daha fazla ürüne göz atabilir.

Talebi satışa dönüştürün: Ürün veya hizmetinizle gerçekten ilgilenen müşterileri web sitenize veya uygulamanıza yönlendirerek satın almaya teşvik edebilirsiniz.

Mobil kullanım oranının her geçen artmasıyla birlikte mobil satışları artırmak ve iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlayan bu reklam türü e-ticaret siteleri için oldukça ideal görünüyor.

Facebook reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için alanında uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

   

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Cemre Bağcı tarafından yayınlanmıştır.

Cemre Bağcı, 1989 yılının Temmuz ayında güller diyarı Isparta'da dünyaya gelmiştir. Yaşar Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra iş hayatına Dijital Müşteri Temsilcisi olarak McCANN İstanbul'da başlayan Bağcı, metrobüsün insan haklarına aykırı bir ulaşım aracı olduğunu düşünerek İzmir’e taşınmaya karar vermiştir. İzmir’de ki 2 yıllık offline reklamcılık deneyiminin ardından dijital reklamcılığa geri dönmüştür. Yoga, uzun yürüyüşler, sinema gibi hobilerine ek olarak seyahat etmekten ve yeni yerler keşfetmekten büyük mutluluk duyar. AdresGezgini'nde Tasarım Bölümü'nde çalışmaktadır.

Yorum Yap