BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google AdWords Reklamlarında Tıklanma Sayısı Test Ediliyor

Google AdWords Reklamlarında Tıklanma Sayısı Test Ediliyor

Bir süredir Amerika'da belirli AdWords reklamlarının altında görülen tıklanma sayıları bazı kullanıcıların dikkatini çekmekteydi. Searchengineland.com'daki habere göre arama devi Google bu konuyla ilgili küçük bir deney yaptığını doğruladı. Reklamın URL bölümünün alt kısmında bir tıklama sayısının görüntülendiği kullanıcı arayüzü uygulamalarından birinde metin basit bir şekilde tıklama sayısını ve ardından “tıklama” kelimesini içerirken, diğer uygulamada metin “bu reklamveren için tıklamalar” ifadesini içeriyor, bu da tek bir reklam için değil, o reklamverenin bütün reklamları için aldığı tıklama sayısını işaret ediyor.

Habere göre bir Google sözcüsü, tıklamaların görüntülenmesinin, arama sonuçları sayfalarının görünüşü ve hissi üzerindeki küçük bir deneyin bir parçası olduğunu onayladı. Tıklamaların nasıl hesaplandığı tam olarak netlik kazanmış değil. Belirli olarak o reklam için mi, aynı varış sayfasına yönlendiren bütün reklamlar için mi, yoksa o reklamveren tarafından yayınlanan bütün reklamlar için mi? Tıklamalar neden bazı reklamlarda gösterilirken diğerlerinde gösterilmiyor? Sayılanlar o sorgu için olan tıklamalar mı, yoksa toplam tıklamalar mı? Henüz bu soruların yanıtlarını veremiyoruz. Fakat bu uygulama ile tıklama sayısının görüntülenmesinin, kullanıcıları diğerlerinin önceden tıklamış olduğu reklamlara tıklamaya teşvik edeceği düşünülebilir. Şu anda sadece Amerika'da test edilen bu uygulama hakkında Google; reklamların tıklanma sayısının görüntülenmesinin, AdWords reklamverenlerinin Google ile aralarındaki hizmet koşulları ile tutarlı olacağı konusunda güvence veriyor.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap