BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Reklam Ölçüleri

Facebook Reklam Ölçüleri

Facebook Reklam Ölçüleri

Facebook reklamları, reklam vermek istediğiniz hedef kitlenin cinsiyetini, yaş aralığını, yaşadığı şehri ve ülkeyi, eğitim durumunu, medeni halini seçebilmenize olanak tanıyan bir reklam türüdür. Facebook reklamları aracılığıyla, 10 adede kadar görsel kullanarak internet sitenize tıklamalar alabilir, marka bilinirliği sağlayabilir ve ürününüz veya hizmetinizle ilgilenen potansiyel müşterileriniz bilgilerini almak için Facebook reklamlarınıza bir form ekleyebilirsiniz.

Reklamlarınızın masaüstü Haber Kaynağı, mobil Haber Kaynağı ve sağ sütunda olmak üzere farklı alanlarda gösterilmesi için, reklam verme amacınıza uygun görsel boyutuna göre hazırlanmasına özen göstermelisiniz.

Oldukça geniş hedefleme seçenekleri ile işletmelerin en doğru hedef kitleye ulaşmalarını sağlayan Facebook reklamlarından daha iyi verim almak ve gösterildiği her alanda en iyi şekilde görünmelerini sağlamak için, reklam görselleri bazı teknik kurallar çerçevesinde hazırlanmalıdır.

Reklam Modellerine Göre Facebook Reklam Ölçüleri

Facebook reklam alanlarında kullanılması önerilerin bu teknik kuralları, Facebook reklam türüne göre ölçüler ve karakter kullanımlarını hazırladığımız infografikte görebilirsiniz.

facebook-reklam-ölçüleri-gorsel

Facebook reklam alanlarında kullanılacak görsellerin ölçülerine ek olarak, reklam görselinin üzerinde toplam alanın %20'sinden daha az metin bulunması gerekmektedir. Reklam görselinin %20 kuralına uygunluğunu Facebook'un yazı içeriği aracı ile kontrol edebilirsiniz.

Facebook reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın. Alanında uzman ekibimiz size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

Yorum Yap