BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları

Potansiyel müşteri reklamları, Facebook ve Instagram'da potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza olanak tanıyan bir reklam türüdür. Potansiyel müşteri reklamları, diğer reklam türlerinden farklı olarak kullanıcıların bilgilerini bir form aracılığıyla paylaşmalarını sağlayarak onlarla iletişime geçmenize olanak sağlar. 

Facebook potansiyel müşteri reklamları, potansiyel müşterilerinizin paylaştığınız içeriklere abone olmalarını, reklamverenlerin de potansiyel müşterilerin iletişim bilgilerini alarak onlarla iletişime geçmelerini sağlar.  Reklama tıklayan kullanıcılar, potansiyel müşteri reklamınızla birlikte ad, numara ve e-mail gibi Facebook üzerinden daha önce paylaştıkları bilgilerin otomatik olarak doldurulduğu, mobil cihazlara uyumlu bir form görür. 

Potansiyel müşteri formu üzerinden kaydolarak işletmeniz hakkında detaylı bilgi edinen kullanıcı; tahmini fiyatlar, ürün demoları, haftalık bültenler, test sürüşleri gibi taleplerde bulunabilir. 

 Kullanıcıların mobil cihazlar üzerinden de, işletmelerle kolayca bağlantı kurmasını sağlayan potansiyel müşteri reklamları sayesinde: 

  • Potansiyel müşteri formunuzdaki soruları özelleştirebilir, işletmenize özgü sorular sorabilirsiniz. 
  • Potansiyel müşteri reklamları aracılığıyla topladığınız bilgileri doğrudan Facebook’tan indirebilir veya MailChimp gibi e-posta bültenleri gönderimi yapan bir servise bağlayabilirsiniz. 
  • İşletmenize sorulan soruları, e-posta aboneliklerini, başvuruları, kayıtları, ön siparişleri ve daha fazlasını artırabilirsiniz. 
  • İletişim bilgilerini ayrıca Özel Hedef Kitleler ve Benzer Hedef Kitleler oluşturmak üzere kullanabilir; bu sayede yeniden pazarlama yapabilir veya formunuzu dolduran kullanıcılarla benzer özellikler taşıyan yeni müşteriler bulabilirsiniz.

AdresGezgini'nin Facebook reklamları konusunda uzman ekibiyle iletişime geçin, potansiyel müşteri reklamları ile hedef kitlenize en verimli şekilde erişin. 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap