BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini Ekibiyle Tanışın: Ahmet Hamdi Kılıç

AdresGezgini Ekibiyle Tanışın: Ahmet Hamdi Kılıç

AdresGezgini Ekibiyle Tanışın: Ahmet Hamdi Kılıç

Ekip çalışmasına inanarak yepyeni başarı hikayeleri yazdığımız ekip arkadaşlarımızla sizleri tanıştırmak istediğimiz blog serimizin ikinci konuğu Yazılım Geliştirme Uzmanı Ahmet Hamdi Kılıç.
1995 yılında İzmir'de doğdu. Karabük Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümünden mezun olan Kılıç Atatürk Üniversitesi İşletme bölümüne devam etmektedir. 5 yıl boyunca tiyatro ile ilgilendi, 2 yıl drama eğitmenliği yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen skeç yarışmasında ekibi ile Karabük il birinciliği Karadeniz bölge ikinciliği elde etti. Kamp yapmaktan ve bisiklet sürmekten hoşlanan, 5 ülke 11 şehir dolaşan Kılıç’ın en büyük hayali kuzey ışıklarını görmek. Mezun olduktan sonra IBM gibi büyük bir firmada yazılımcı olarak çalışma şansı elde eden Kılıç AdresGezgini'nde Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Ne kadar süredir AdresGezgini’nde çalışıyorsun?

Çiçeği burnunda bir AdresGezgin’liyim. 2 ay oldu. 

İlk iş tecrüben değil sanırım. Buraya ilk geldiğinde ne hissettin, ne farklı geldi sana?

Çok güzel bir ofis olması ve sıcak arkadaş ortamı. Ben burada devam ederim dedim içimden.

Gerçekten ofiste bir salıncak var mı?

Evet var ☺

İşe kabul sürecin nasıl gelişti?

İşe girmeden 8 ay kadar önce bir proje için görüşme yapmıştık ancak projeyi geliştirebilmek adına kendime tam olarak güvenememiştim açıkçası. Daha sonra uygun bir pozisyon açıldı, tekrar çağrıldım ve gördüğünüz gibi ekibin bir parçasıyım.

Yaptığın işi biraz anlatabilir misin?

Baştan sona web sitesi yapıyoruz ya da var olan web sitelerine teknik destekte bulunuyoruz. İç işleyişimizde ya da dış kaynaklarla yaptığımız AR-GE projelerinde de aktif görevlerimiz oluyor.

Burada çalışmanın sana en çok hangi açıdan katkıları olduğunu düşünüyorsun?

Hayatıma AR-GE diye bir kavram girdi. Projeler ile ilgili işleyişlere aşina olmaya başladım.

Son olarak AdresGezgini ekibine katılmak isteyen biri karşında olsa ona ne söylerdin?

Özellikle yazılım ekibine dahil olmak isteyen birine şunu söyleyebilirim; burada yaptığınız iş ve karakteriniz eşit ağırlıkta önem görüyor. Normalde yazılım çok daha bireysel, sadece kodlarla haşır neşir olduğun bir alan ancak burada grup çalışmalarına uygun olmak ve insan ilişkileri de bir o kadar önem taşıyor.

Siz de AdresGezgini ekibine katılmak ve kariyer yolculuğunuzda bizimle yürümek isterseniz kariyer.net ve web sitemiz üzerinden açık pozisyonlara başvurabilirsiniz.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap