blog-detay.php1 Dlvr.it: Sosyal Ağlar İçin Yeni Bir İçerik | Blog AdresGezgini

BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Dlvr.it: Sosyal Ağlar İçin Yeni Bir İçerik Toplayıcı

Dlvr.it: Sosyal Ağlar İçin Yeni Bir İçerik Toplayıcı

Dlvr.it: Sosyal Ağlar İçin Yeni Bir İçerik Toplayıcı

Son zamanlarda özelikle sosyal medya pazarlamacılarını ve internet reklamcılarını yakından ilgilendiren konulardan biri haline gelen sosyal medya sitelerinin sayısında yaşanan artış, bu siteleri düzenleyecek ve aralarında bir ekosistem yaratacak yeni web sitelerine ihtiyaç doğuruyor. Bireylerin sosyal medyaya kişisel kullanım amaçlı dahil olmaları, zaman içinde sosyal ağları oluşturulan içerik bağlamında baş edilmesi zor sitelere dönüştürüyor. En büyük sıkıntı ise, dahil olunan sosyal ağların yönetilmesi. Kimi zaman sadece bir ya da iki sosyal paylaşım sitesinde aktif olan sosyal medya pazarlamacıları, aslında birden çok ağda aktif olmak isterler. Ürünlerini ya da markalarını tanıtmak için uygun olan çokluktaki sosyal ağda kendi hedef kitlelerini belirleyerek yer almalıdırlar. Fakat, sosyal medya kanalları arttıkça bu kanallar için ayrılan vakit ve emek de yoğun şekilde artar. Bu sorunu çözmek ve eldeki zamanı kaliteli bir şekilde kullanmak için çeşitli içerik sağlayıcılar tasarlanmaktadır.

dlvr-it

Dlvr.it Nedir?

İçerik toplayıcı siteler, sosyal medya optimizasyonu yapan firmaların, sosyal medya uzmanlarının ve internet reklamcılarının yeni gözdesi haline geldi. Geçtiğimiz günlerde bu sitelere bir yenisi daha eklendi. "Siz Yayınlayın, Biz Dağıtalım" sloganı ile Beta olarak yayına geçen Dlvr.it, sosyal paylaşım sitelerinde oluşturulan içeriği dağıtmak için tasarlanan bir web projesidir. İçerik dağıtımının yanı sıra, yayınlanan içeriğin oluşturduğu etki de ölçümlenebiliyor. Gerçek zamanlı olarak güncelleştirme yapabilme olanağı sağlayan site sayesinde arkadaşlarınızın gönderilerini aratabiliyor ve sosyal ağları hedefleyebiliyorsunuz. Halihazırda bloglarınızda yayınladığınız içeriğin RSS kaynağını, Twitter, Facebook, Linkedin, Tumblr ve Identi.ca siteleri ile paylaşabiliyorsunuz.

Sosyal medya ekosistemi Dlvr.it’de yer almak için yayınlamak istediğiniz bir sitenin RSS beslemesine sahip olmanız yeterli. Başlangıç aşamasında her sitede olduğu gibi bu ağ için de bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmak için sizden istenen tek şey ise, E-posta adresiniz ve kullanmak istediğiniz bir şifreden oluşmaktadır. İlk sefere mahsus olmak üzere “rotaları” ve “hedefleri” belirlemeniz gerekmektedir. Rotalar; sizin içerik kaynaklarınızdır. Diğer bir deyişle, RSS kaynaklarıdır. Hedefler ise, içeriği yayınlamak istediğiniz bölümdür. RSS eklemesi yaptıktan hemen sonra, hesabınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. İlk mesajı ne zaman göndermek istediğinizle ilgili bir seçenek de mevcut bulunmakta. İçeriğin kontrolü için hassas ayarların da sunulduğu Dlvr.it, filtreleme seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede paylaşmak istemediğiniz bir içeriği gönderim dışı bırakabiliyorsunuz.

Twitter ve Facebook gibi sitelerde bulunan hesaplarınızın durumlarını güncelleme fırsatı sunan sitede paylaşılmak istenen linkler otomatik olarak kısaltılıyor. Başta da değindiğim gibi, Dlvr.it’in sunduğu hizmeti sağlayan, sosyal ağ hesa birçok farklı site bulunuyor. (bkz: Cliqset.com: Sosyal Ağ Hesaplarınızı Bir Arada Tutun!)

Fakat henüz Beta aşamasında olunan Dlvr.it, diğerlerinden farklı olarak RSS güncellemelerini tek elden gerçekleştirebilmekte ve kolay anlaşılır kullanıcı arayüzü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap