BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • CNN TÜRK de Dijital Kıskançlık Tartışıldı

CNN TÜRK de Dijital Kıskançlık Tartışıldı

16.12.2011 tarihinde CNN Türk’te yayınlanan Şirin Payzın ile ‘Ne Oluyor?’ programına Adres Gezgini Sosyal Medya Uzmanı Işıl Yılmaz konuk oldu.
Her boyutuyla ‘kıskançlık’ konusunun tartışıldığı programda, Doç. Dr. Levent Mete, Sosyolog Zeynep Banu Dalaman, Doç. Dr. Yılmaz Yazıcıoğlu, Psikiyatrist İnci Vural ve İlahiyat Uzmanı Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı Şirin Payzın’ın diğer konukları oldular.
Kıskançlığın tanımı ile başlayan programda, sosyal ve toplumsal olarak yaşadığımız her problemin temelinde kıskançlığın yer aldığı belirtildi. Kıskançlık duygusunun kontrol altına alınamadığı durumlarda ruh hastalığı boyutlarına varan, sosyal ve toplumsal hayatı bozan davranışlar yaratarak ciddi psikozlar oluştuğunu belirten uzmanlar, sorunun nedenini ve çözümünü ‘kişinin yaşadığı özgüven problemlerine’ bağladılar.
Konunun ‘dijital kıskançlık’ başlığı altında fikirlerini açıklayan Adres Gezgini Sosyal Medya Uzmanı Işıl Yılmaz, dijital kıskançlığın da ‘özgüven’ eksikliğinden ileri geldiğini belirtti. Sosyal ortamlarda kişilerin kendilerini her zaman mutlu, neşeli ve eğlenceli olarak konumlandırdıklarını ve bireylerin bu sebeple birbirlerinin mutlu hayatlarını kıskandığını söyleyen Işıl Yılmaz, internetin insan davranışlarını değiştirdiğini, artık sosyal ortamlarda herkesin birbirini ulaşılabilir görmesinden kaynaklanan eşitlik duygusuyla kendisinden daha mutlu daha sosyal olanı kıskandığını ifade etti.
Programın sonunda bireylerin ve toplumların hayatlarına sevgiyi daha çok sokarak kıskançlık duygusunu kontrol edilebileceği olgusuna varıldı. Kişilerin öncelikle kendilerini sevmelerini, böylece öz güven eksikliğini giderebileceklerini daha sonra ise etrafındakileri daha çok severek zarar verici kıskançlığı sağlıklı kıskançlık boyutunda tutabilecekleri ifade edildi.
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap