BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #3

Bu Hafta Sosyal Medyada Neler Oldu? #3

2 Haziran - 8  Haziran 2012 tarihlerinde sosyal medyada neler oldu? Haftanın özetini sizlerle paylaşıyoruz:

Facebokta +13 Yasağı Kalkıyor

Facebook’ta yer alacak yeni düzenleme ile birlikte artık 13 yaş altındaki çocuklar da Facebook’tan velileri gözetiminde hesap açarak, Facebooklarını yönetebilecekler.

Türkiye’nin Yeni Spor Gazetesi AMK Spor yakında çıkıyor

Adını “açık, mert, korkusuz” sıfatlarının baş harflerinden alan yeni spor gazetesi amk, sosyal medyada nebuamk olarak yaptığı kampanya ile daha çıkmadan tartışılmaya ve paylaşılmaya başlandı. 9 Haziran’da çıkacak olan gazete, 10 gün gibi kısa bir sürede 10.000’den fazla beğeniye ulaştı.

Miss Model of Turkey yarışması Twitter’dan da canlı yayınlandı

Twitter’ın ünlü kullanıcıları Burusvilis ve Tambirleydi, Miss Turkey 2012 finalistinin seçildiği 31 Mayıs gecesinde yarışmanın perde arkasını kendi yorumlarıyla Miss Turkey Twitter hesabından ve kendi Twitter hesaplarından paylaştılar. Sosyal Medyada gecenin en çok konuşulan konularından olan Miss Turkey, Twitter’da önce Türkiye sonra da dünya çapında en çok konuşulanlar listesine girmeyi başardı.

Foursquare tasarımını değiştirdi ve artık Türkçe de hizmet veriyor

Foursquare uzun bir aradan sonra yeni tasarımı ile kullanıcıları ile buluştu ve artık Türkçe olarak da hizmet vermeye başladı. Foursquare’ın Türkçe hizmetinde,”check in” fiili yerine “check in yapmak” kullanırken, “mayor” kelimesinin de Türkçe karşılığı olarak gene “mayor” kullanılıyor.

Madonna Türkiye konseri Twitter’ın en çok konuşulan konularından biri oldu.

7 Haziran’da İstanbul Türk Telekom Arena’da konser veren dünyanın en büyük pop starlarından Madonna hakkında aylar öncesinden başlayan tweetler 7 Haziran’da yükselişe geçti. “Madonna Boğaz’ı” başlığı ile trendlerde yerini alan habere göre ise Madonna’nın Boğaz’ı yapay göl sandı.

NTV Sosyal Medyada Rekor Kırdı

NTV ve ntvmsnbc’nin ortak Twitter hesabı Türkiye’de sosyal medyada yer alan haber siteleri, haber
televizyonları ve gazeteler arasında ilk
kez 1 milyonu geçerek bir rekora da
imza atmış oldu.

Linkedin’de 6.5 milyon üyenin şifresi çalındı.

Bir Rus forum kullanıcısı LinkedIn'i hacklediğini öne sürerek 6 milyon 458 bin 20 şifreyi (şifrelenmiş kullanıcı isimleri olmaksızın internete yükledi. Linkedin haberi doğruladı ve kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini istedi.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap