BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Andrew Blum: İnternet gerçekte nedir? [Ted Konuşması]

Andrew Blum: İnternet gerçekte nedir? [Ted Konuşması]

Andrew Blum: İnternet gerçekte nedir? [Ted Konuşması]

Bir ekran ve internet bağımlısı olan gazeteci-yazar Andrew Blum'ın günün birinde internet bağlantısı kopar. Andrew hemen tamirciye haber verir, tamirci apar topar eve gelir; önce salondaki tozlu kabloları inceler ve sonra kabloları takip ederek bahçeye kadar ilerler. Tamirci duvara monte edilmiş kapalı kablo kutusunu açtığında karşısına kabloların üzerinde zıplayan bir sincap çıkar. İnternet bağlantısının gitmesinin nedeni bu sincaptır. Andrew Blum'ın internetini bir sincap kemirmektedir.

Alışverişten sevgili bulmaya, devrimlere kadar her şeyi değiştiren internetin bir sincap tarafından kemirilmesi oldukça şaşırtıcı. Bu durumda internet yenilebilir mi? İnternet elle tutulabilir, gözle görülebilir bir şey mi? Eğer öyleyse neye benziyor, ağırlığı ne kadar, nerede muhafaza ediliyor?

İşte bu sorulara yanıt arayan Andrew Blum, internetin ne olduğunu anlayabilmek için bir geziye çıktı. Binlerce rengarenk kablonun paralelinde çıktığı bu geziden "TUBES" isimli kitabı ile dönen Blum'ın ilham veren TED konuşmasında internetin ne olduğunu anlayacaksınız.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap