BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdWords Reklamlarınızda Gelişmiş Reklam Önizleme Aracı nı Kullanın!

AdWords Reklamlarınızda Gelişmiş Reklam Önizleme Aracı nı Kullanın!

Reklam Önizleme aracı, reklamlarınızın Google’da nasıl gözükeceğini fazladan izlenim ya da tıklama yaratmadan kontrol etmenin en pratik yoludur. Önizlemeniz için belirli bir konum seçerek, bulunduğunuz şehirden reklamlarınızın Türkiye'nin ya da dünyanının herhangi bir yerindeki kullanıcıya nasıl gözükeceğini görebilirsiniz.

AdWords ekibi yakın zamanda Önizleme Aracı’nın görünüşünü yeniden düzenledi ve faydalı bazı özellikler ekledi. Reklamlarınızı önizledğiniz sırada hesabınıza giriş yapmış durumdaysanız bütünleşik anahtar kelime teşhis sonuçlarını görebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte, İzmir'de reklamları tetikleyip tetiklemediğini görmek için “kırmızı güller” anahtar kelimesi ile yapılmış önizlemeyi görebilirsiniz.

Bu arama için reklamları görüntülemeye ek olarak, Önizleme Aracı şimdi reklamınızın görüntülenip görüntülenmediğini özellikle onaylıyor ve ilgili kampanya ve reklam grubuna bağlantı sağlıyor. Eğer reklamınız görüntülenmiyorsa Önizleme Aracı size bunun nedenini söyleyecek ve tekliflerinizi, konum hedeflemenizi, günlük bütçenizi ayarlamaya ihtiyacınız olup olmadığını anlamaya ya da hesabınızı optimize etmenize yardımcı olacaktır.

Yeni cihaz ayarı ile reklamlarınızı ayrıca ileri teknoloji mobil cihazlar için de görüntüleyip teşhis edebilirsiniz. Hatta spesifik bir cihaz ve operatör bile seçebilirsiniz. Böylece reklam görünürlüğünü birçok cihaz için kontrol edebilir, arkadaşlarınızın cep telefonlarını ödünç almak zorunda kalmazsınız!

Bu özellik mobil reklam kampanyanızı kendi fiziksel konumunuz dışında bir bölgeye hedeflemek için konum uzantılarını kullanıyorsanız özellikle faydalı olacaktır. Reklam Önizleme Aracı’na enlem ve boylam bilgilerini girerek, reklamlarınızın iş adresinizi belirli bir bölgedeki mobil kullanıcılara doğru bir şekilde görüntülediğini hızlıca kontrol edebilirsiniz. Ayrıca kullanıcıların firmanızdan tam olarak ne kadar uzakta olduklarını bilmelerini sağlayan yerelüstü mesafe işaretçilerinin reklamlarınız için görünür olup olmadıklarını da belirleyebilirsiniz.

Bu yeni özellikleri AdWords hesabınızdaki Raporlama ve Araçlar sekmesinin altındaki Reklam Önizleme Aracı’nı bularak ya da doğrudan ww.google.com/adpreview adresine giderek inceleyebilir ya da sorularınız için AdWords uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için  http://www.adresgezgini.com sayfasını ziyaret edin!
Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Yorum Yap