BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • Google, YouTube Reklamları İçin Yeni Uzantıları Sunuyor

Google, YouTube Reklamları İçin Yeni Uzantıları Sunuyor

Google, YouTube Reklamları İçin Yeni Uzantıları Sunuyor

Google arama reklamları için uzantıları benzer YouTube reklamları için yeni uzantılar sunuyor.

Google’ın arama ağı reklam uzantıları gibi, video kampanyaları için reklam uzantıları da kullanıcıları geleneksel reklam tıklamalarının ötesinde bir işlem yapmaya davet ediyor.

Özellikle, YouTube reklam uzantıları, kullanıcıları fiziksel bir mağaza konumuna yönlendirmek, müşteri adayı oluşturma formları ve diğer harekete geçirme ifadeleri göndermek için kullanılabilir. Uzantılar, aşağıda gösterildiği gibi doğrudan videonun altında görüntülenir:

Google ayrıca, harekete geçirme ifadeleri uzantısının bu yılki 6 saniyelik tampon reklamlar için kullanılabileceğini de belirtti. Şu anda, bunlar yalnızca TrueView yayın içi ve atlanamayan video reklamlar için kullanılabilir.

Gerçek reklamlar için TrueView için mevcut olan harekete geçirme ifadelerinin genişletilmeye devam edeceğini söylüyor, Google ve yeni özelliklerin daha fazla tıklama ve dönüşüm sağladığını söylüyor.

Hala beta testinde olan yeni harekete geçirme ifadesi uzantılarından biri, site bağlantısı uzantılarıdır. Bunlar, reklamverenlerin bir video reklamın altındaki web sayfalarına alakalı bağlantılar eklemelerini sağlar.

Site bağlantısı uzantıları, önümüzdeki aylarda eylem reklamları için tüm TrueView için genellikle kullanılabilir durumda olacaktır. 30 reklamverenle yapılan bir beta testinde, site bağlantıları eklemenin %23 daha fazla dönüşüm ve %50 daha fazla tıklama ile sonuçlandığı tespit edildi.

Son olarak Google, site bağlantılarının yakında Google reklamlarından satın alınan tüm yayın içi biçimlerde kullanıma sunulacağını söyledi. Bu uzantılar kullanılabilir olduğunda, Google reklamlarındaki uzantılar sekmesinden seçilebilirler.

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi Alihan Acun tarafından yayınlanmıştır.

Alihan Acun, 1995 yılında Manisa’da dünyaya geldi. Eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Matematik bölümünde tamamladı. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kurslara ve seminerlere katılan Acun,Ms-SQL, Finansal Analiz, İleri Excel, KAİZEN alanlarında sertifikalar aldı. Veri analizi ve dijital dünyaya olan ilgisi ve hayranlığından dolayı kariyerine AdresGezgini'nde devam etmektedir.

Yorum Yap