BLOG

  • AdresGezgini Blog Ana Sayfa
  • Blog
  • AdresGezgini Stajyerleri Deneyimlerini Anlatıyor

AdresGezgini Stajyerleri Deneyimlerini Anlatıyor

AdresGezgini Stajyerleri Deneyimlerini Anlatıyor

AdresGezgini ile Nasıl Tanıştınız?
 

Biz Manisa Celal Bayar Üniversitesi Lisans son sınıf öğrencilerinden Levent Aysan ve Murat Aygün. Lisans eğitimimizin beşinci yarıyılında Dr. Bora Mocan’ın üniversitemizde ders vermesi sayesinde AdresGezgini ile tanıştık. AdresGezgini Ar-Ge Merkezi’nde proje geliştirme süreçlerine dahil edilmek üzere belirli altyapıya sahip stajyerler alınacağını öğrendik ve öz geçmişlerimizi ilettik. Staj başvurumuz ile ilgili mülakat sürecini başarı ile tamamladığımızı öğrendiğimizde kariyerimiz için önemli bir sürecin bizi beklediğinin farkındaydık.
 

Ne zamandır AdresGezgini ile birlikte çalışıyorsunuz?
 

Zorunlu yaz stajı kapsamında AdresGezgini bünyesinde çalışma imkanı bulduk. Bir aylık zorunlu staj programımızı tamamlandıktan sonra üniversite-sanayi işbirliği kapsamında bitirme projemizi AdresGezgini Ar-Ge Merkezi araştırmacılarının da desteği ile geliştirme imkanı bulduk. AdresGezgini Ar-Ge Merkezi bünyesinde bitirme projemizi sürdürmekteyiz. Staj kapsamında 1 ay ve proje kapsamında 5 ay olmak üzere 6 aydır AdresGezgini ile birlikte çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
 

AdresGezgini ile ne tarz çalışmalar yaptınız ve yapmaya devam ediyorsunuz?
 

Staj sürecinde mobil cihazlar için uyumlu dinamik bir web sitesi geliştirdik. Daha sonra bu web sitesinin performansını geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) hakkında araştırmalar yapıp geliştirmiş olduğumuz web sitesini arama motorları için uyumlu hale getirdik. AdresGezgini ile birlikte bitirme projesi kapsamında, kurumsal ya da bireysel web sitelerinin teknik hatalardan kaynaklanan altyapı problemlerini analiz eden, bu analiz sonuçlarının web sitesi sahiplerine raporlanmasını sağlayacak ve problemlerin çözümüne yönelik bildirimler verecek bir Ar-Ge yazılım projesine devam etmekteyiz.
 

Projeye kabul süreciniz nasıl gelişti?
 

AdresGezgini Ar-Ge Merkezi’nde staja başlamadan önce çeşitli mülakat süreçlerini başarı ile tamamlayarak staj yapmaya başladık. Yaz stajı süresince çeşitli Ar-Ge proje çalışmalarına dahil olduk ve bizden istenilen görevleri zamanında ve başarılı bir şekilde tamamladık. Staj süreci tamamladıktan sonra Üniversite-Sanayi İşbirliği kapsamında Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tuğba Özacar Öztürk hocamızın da katkılarıyla bitirme projemizi AdresGezgini ile birlikte geliştirme imkanı bulduk. Bize sağlanan bu imkan kariyerimiz açısından büyük bir adım ve özgeçmişimize yazacağımız önemli bir referans oldu.
 

AdresGezgini ile yapmış olduğunuz çalışmalar size neler kazandırdı?
 

Stajda elde ettiğimiz kazanımlar geliştirmekte olduğumuz projeye önemli katkılar sağladı. Okulda edindiğimiz teknik alt yapıyı projede uygulama ve geliştirme fırsatı bulduk. Ar-Ge projelerinin süreçlerini ve işleyişini görme, projeleri inceleme ve dahil olma imkanı bulduk. Mesleki ve kişisel gelişim anlamında kazanımlar elde ettik. Ekip çalışması içerisinde yer alarak birer takım oyuncusu olma yolunda deneyimler kazandık. Proje geliştirme sürecinde karşılaştığımız sorunların üstesinden gelme ve sorunlar karşısında en verimli çözüm yolunu bulma konusunda kendimizi geliştirme imkanı bulduk. Kariyerimiz için bir adım atarak bizi iş hayatında nelerin beklediğini gözlemleme fırsatı yakaladık.
 

AdresGezgini ile çalışmak ister ve tavsiye eder misiniz?
 

AdresGezgini ekibi ile bir Ar-Ge projesinde görev almaktan, sunulan akademik ve sosyal imkanlardan son derece memnunuz. Ekip son derece yardımsever ve işbirliği içerisinde, geliştirmekte olduğumuz proje başarı ile tamamlandıktan sonra tabiki AdresGezgini bünyesinde yer almak isteriz.

 

Bu Gönderiyi Paylaş:

Bu gönderi AdresGezgini Sosyal Medya Ekibi tarafından yayınlanmıştır.

İzmir ve İstanbul’daki 50’den fazla uzman personeliyle Türkiye’nin en büyük bilişim firmalarından bir tanesidir. Bilişim kategorisinde son 4 yıldır İzmir’de vergi rekortmenliği ödülü almış bir firma olan AdresGezgini A.Ş. bu başarısını sağladığı yüksek müşteri memnuniyetine, AR-GE kültürüne ve mühendislik altyapısına borçludur.

Blog Yorumları

  1. Stajyer alımı yapıyor musunuz acaba ? İşletmenizde stajyer olmak isterim.

    • Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için insan kaynakları birimimiz sizinle iletişime geçecektir. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Yorum Yap